Ana SayfaEğitimSekiz ilde yüz yüze eğitime ara verildi

Sekiz ilde yüz yüze eğitime ara verildi

HABER MERKEZİ – Covid-19 vakalarının artmasının ardından Karabük, Yalova, Sakarya, Kastamonu, Erzurum, Afyon, Eskişehir ve Manisa’da 5,6,7 ve 9, 10, 11. sınıflarda uzaktan eğitime geçilmesi kararı alındı.

Covid-19 vakalarının artmasının ardından sekiz ilde yüz yüze eğitime ara verildi.

Karabük, Yalova, Sakarya, Kastamonu, Erzurum, Afyon, Eskişehir ve Manisa’da 5,6,7 ve 9, 10, 11. sınıflarda uzaktan eğitime geçilmesi kararı alındı.

Karabük

  • Karabük’te valilik, Mehmet Mescier Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Karabük Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun bazı personellerinde Covid-19 tespit edildiğini ve temaslı sayısının fazla olduğunu belirtti.
  • Valilik, Karabük Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda da yarından itibaren 10 gün süreyle uzaktan eğitime geçildiğini açıkladı.

Yalova

  • Yalova İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi de salgınla mücadele kapsamında resmi ve özel okulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda yarından itibaren uzaktan eğitime geçileceğini duyurdu.

Sakarya

  • Sakarya’nın Ferizli ilçesinde Tekstil İşverenler Sendikası Halit Narin İlkokulu’nda 10 öğretmenin Covid-19 test sonucunun pozitif çıkması üzerine uzaktan eğitime geçildi.

Kastamonu

  • Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde tedbirler kapsamında 5, 6 ve 7. sınıflarda uzaktan eğime geçilmesine karar verildi.

Erzurum

  • Erzurum İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 7 Nisandan itibaren 5, 6, 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10, 11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.

Afyon

  • Afyon İl Hıfzıssıhha Kurulu Osmangazi mahallesindeki Nurten Telek İlkokulu’nda 12 Nisan’a kadar uzaktan eğime geçilmesine karar verildi.

Eskişehir

  • Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, salgınla mücadele tedbirleri kapsamında eğitim kurumlarının 8 ve 12. sınıfları haricinde uzaktan eğitime geçilmesi kararını aldı.

Manisa

  • Manisa’da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından salgının önüne geçilmesi ve halk sağlığının korunması amacıyla ortaokullarda 5, 6, 7. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesine, lise hazırlık, 9, 10, 11. sınıflarda ise tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesine karar verildi.Önceki Haber
Diyarbakır’da iki kadın daha tutuklandı
Sonraki Haber
Prens Philip hayatını kaybetti