Ana SayfaToplumsal CinsiyetSevginur’u ağır yaralayıp, cinsel saldırıda bulunan Müslüm Aktaş’a 75 yıl ceza talebi

Sevginur’u ağır yaralayıp, cinsel saldırıda bulunan Müslüm Aktaş’a 75 yıl ceza talebi

HABER MERKEZİ – Ankara’da intihar ettiğini iddia ettiği evli olduğu Sevginur Aktaş’ı ağır yaralayan polis Müslüm Aktaş’ın saldırının öncesinde kadını cinsel saldırıya maruz bıraktığı da ortaya çıktı. Aktaş hakkında 75 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ankara Keçiören’de yaşayan 22 yaşındaki Sevginur Aktaş, 13 Eylül 2020’de evinde başından silahla vurulmuş halde bulunmuştu.

18 gün önce evlendiği polis Müslüm Aktaş, emniyetteki ifadesinde Sevginur’un intihara teşebbüs ettiğini iddia etmişti.

Aktaş tutuklanırken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Sevginur yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı.

Yoğun bakımdaki 2 aylık tedavinin ardından kendine gelen Sevginur, kendisini Aktaş’ın vurduğunu söylemişti.

Aktaş hakkında Cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanan iddianame, Ankara 35’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü’nün raporuna yer verilen iddianamede, Sevginur’un ifadesinin kriminal raporu ve hekim raporu ile uyumlu olması karşısında Aktaş’ın, kadının kendisini silahla vurduğuna dair beyanının maddi gerçeklikle bağdaşmadığı vurgulandı.

İddianamede ayrıca Aktaş’ın, silahlı saldırı öncesi kadını cinsel saldırıya maruz bıraktığı da kaydedildi.

Olay günü taraflar arasında devam eden tartışma sonrasında şüpheli Müslüm’ün Sevginur’u ikametten ayrılmasını zorla engelleyerek yatak odasına götürdüğü ve burada rızası olmaksızın nitelikli cinsel saldırı eyleminde bulunduğu, bu durum üzerine Sevginur’un ikametten tekrar ayrılmak istediği, yine Müslüm’ün zor kullanarak yatak odasına götürerek silah ile ‘seni vururum, öldürürüm’ şeklinde tehditte bulunmak suretiyle Sevginur’a ateş ederek hayati tehlike geçirecek şekilde öldürmeye teşebbüs eyleminde bulunduğu tüm dosya kapsamından anlaşıldı.

Aktaş hakkında, “eşe karşı öldürmeye teşebbüs”, “kişi hürriyetinden yoksun kılma”, “eşe karşı nitelikli cinsel saldırı” ve “eşe karşı kasten yaralama” suçlarından 75 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
Önceki Haber
Kılıçdaroğlu'ndan Halk Ekmek tepkisi: Hayretler içerisindeyim
Sonraki Haber
Dünya Bankası: Türkiye'de yoksulluk oranı yüzde 12,2'ye yükseldi