Ana SayfaGüncelBeyoğlu’nda ‘Gezi’ yasakları: Metro da kapatıldı

Beyoğlu’nda ‘Gezi’ yasakları: Metro da kapatıldı

HABER MERKEZİ – Taksim Dayanışması tarafından akşam saat 19.00’da Gezi Parkı direnişinin 8’inci yıl dönümüne ilişkin yapılmak istenen açıklama Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından yasaklandı. Ayrıca valilik kararıyla Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın Taksim istasyonu ile Taksim-Kabataş Füniküler Hattı kapatıldı.

Taksim Dayanışması’nın Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası önünde saat 19.00’da Gezi Parkı direnişinin 8’inci yıl dönümüne ilişkin yapmak istediği açıklama Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından yasaklandı.

Kaymakamlık açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

31/05/2021 Pazartesi günü saat 19:00’da İpek Sokak’ta -TMMOB MMO Önü- sosyal medya (Twitter) hesaplarından yapılacağı duyurulan yürüyüş, basın açıklaması veya benzeri açık alan etkinliklerine ayrıca Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde aynı konunun devamı niteliğinde gerçekleştirilmek istenen etkinliklere İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve çevresi ile İpek Sokak ve çevresinin toplantı ve gösteri yürüyüşü alanı olarak belirlenmediğinden 2911 sayılı Toplantı ve Yürüyüşleri Kanununun 10. ve 17. Maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 32. Maddeleri gereğince ve covid 19 tedbirleri kapsamında müsaade edilmeyecektir.

Metro kapatıldı

Metro İstanbul ise İstanbul Valiliği kararınca Taksim istasyonunun ikinci bir emre kadar kapatıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada “İstanbul Valiliği kararınca M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın Taksim istasyonu, F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattı bugün 16:00 itibarıyla ikinci bir emre kadar kapatılacaktır. M2 Hattı trenlerimiz, Taksim istasyonunda durmadan seferlerine devam edecektir” denildi.

Taksim AKP’lilere yasak değil!

Pandemi koşulları gerekçesiyle toplanmaya uygun olmadığına kanaat getirilen Taksim’de geçen hafta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı cami açılışı için yüzlerce kişi bir araya gelmiş, Taksim Meydanı’nda ve Gezi Parkı’nda namaz kılınmıştı.
Önceki Haber
Rize Valiliği 'kötü niyetten' İkizdere’deki eylem ve etkinlik yasağını uzattı
Sonraki Haber
Mevcut en güncel haber.