Ana SayfaGüncelCumartesi Anneleri Ağar için savcıları göreve çağırdı

Cumartesi Anneleri Ağar için savcıları göreve çağırdı

HABER MERKEZİ – Sedat Peker’in “faili meçhul” cinayetlere ilişkin Mehmet Ağar’a işaret etmesinin ardından açıklama yapan Cumartesi Anneleri, savcıları göreve çağırdı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube üzerinden yayınladığı videoyla, 1993’te evinin önünde bombalı saldırıda yaşamını yitiren gazeteci Uğur Mumcu ile Kürt iş insanlarının cinayetleriyle ilgili eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve eski MİT yöneticisi Korkut Eken’i işaret etti.

Yıllardır Galatasaray Meydanı’nda faili meçhullerin açığa çıkarılması için adalet mücadelesi yürüten Cumartesi Anneleri, yazılı açıklama yaparak, savcıları harekete geçmeye çağırdı.

Açıklamada şu ifadelere ter verildi:

Çeyrek asırdır söylüyoruz: Mehmet Ağar, devletin bilgisi dahilinde, içinde devlet görevlilerinin de olduğu bir suç örgütü kurdu. Bu örgütün faaliyetleri kapsamında evlatlarımız kaybedildi, öldürüldü. Devletin raporlarında ve mahkeme tutanaklarında da yer alan bu gerçek şimdiye kadar yok sayıldı. İktidarlar failleri ve suçun arkasındaki güçleri ortaya çıkarmak yerine yargı makamları eliyle suçun üstünü örttü.

Hakikatin taşıyıcısı olmaktan, bu suçları hatırlamaktan ve hatırlatmaktan vazgeçmeyeceğiz. Sedat Peker’in açıklamaları karşısında savcıları hemen yasalardan kaynaklanan görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz.”
Önceki Haber
Binali Yıldırım: Oğlum Venezuela'ya Covid-19'la mücadele için gitti
Sonraki Haber
Adana'da 2 kadının şüpheli ölümü