Ana SayfaGüncelErdoğan’dan ‘yeni anayasa’ mesajı: Referanduma gidebiliriz

Erdoğan’dan ‘yeni anayasa’ mesajı: Referanduma gidebiliriz

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili muhalefet partileriyle uzlaşma sağlanamazsa referanduma gidebileceklerini söyledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adı “Demokrasi ve Özgürlükler Adası” olarak değiştirilen Adnan Menderes ve bakanların idam edildiği Yassı Ada’da 27 Mayıs Askeri Darbesi’nin 61. yıl dönümünde açıklamalarda bulundu.

AKP’nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan yeni anayasa çalışmalarına değindi.

Geniş bir uzlaşmayla yeni anayasayı Meclis’te kabul ettirip, milletimizin takdirine sunabilirsek çok çok güzel olacak. Amacımız Meclis’teki tüm partilerin yeni ve sivil anayasa çalışmalarına yapıcı, etkin, samimi destek vermeleridir.

Erdoğan muhalefet partileriyle uzlaşma sağlanamaması durumunda ise referanduma gidebilecekleri mesajını verdi.

Cumhur İttifakı ortakları MHP ve Büyük Birlik Partisi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü ve MHP’nin kendi taslağını sunduğunu belirten Erdoğan, “Diğer partilerin de bu yönde hazırlıkları olduğunu biliyoruz, bizim çalışmamız da bitti. İnşallah yıl sonuna doğru tüm metinleri bir araya getirerek kapsamlı bir şekilde değerlendirecek ve ortak teklif haline dönüştürmenin yollarını arayacağız” ifadelerini kullandı.

 


Bahçeli’den 100 maddelik yeni anayasa önerisi
Önceki Haber
Jandarma ve korucular mermer ocağı protestosuna katılanlara ateş açtı
Sonraki Haber
Çay üreticisi isyanda: Polis 20 kişiyi gözaltına aldı