Ana SayfaGüncelMustafa Çalışkan’dan Soylu’ya: Söylediklerinden toplum rahatsız

Mustafa Çalışkan’dan Soylu’ya: Söylediklerinden toplum rahatsız

HABER MERKEZİ – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir televizyon programında hedef aldığı isimlerden Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, Soylu’nun açıklamasından toplumun rahatsız olduğunu söyledi.

Sedat Peker’e verilen ‘koruma’ tartışması sürerken bu konuda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun suçladığı isimlerden Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan konuştu.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’a konuşan Çalışkan, Soylu’nun hakkındaki iddialarına ilişkin, “Allah’a sığınıyorum” dedi.

“Açığa alınmayı bekliyor musunuz?” şeklindeki soruya Çalışkan şu yanıtı verdi:

Türkiye’deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye’de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim.”

“Soylu’nun açıklamaları sizde herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor mu?” sorusuna ise Çalışkan, “Bence toplum rahatsız. Benim rahatsız olmam çok da önemli değil” diye yanıt verdi.

Ne olmuştu?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarında suçlanan isimlerden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılarak hakkındaki iddialarala ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı.

Soylu katıldığı programda Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan’ın intiharına ilişkin soruları net olarak yanıtlamazken dosyanın kendisinin üzerinde ‘Demokles’in Kılıcı’ gibi sallandırıldığını belirtti. Sedat Peker’e özel polis koruması verilmesiyle ilgili olarak ise Soylu şu iddiayı dillendirmişti:

16 Ocak 2015’te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir.

Bu açıklamaların ardından Mustafa Çalışkan’a yönelik soruşturma başlatılacağı ve açığa alınacağı iddia edilmişti.

 

 
Önceki Haber
Zırhlı araç sürücüsü 'tali', ezilen Şahin Öner 'asli kusurlu' bulundu
Sonraki Haber
Toplantı özgürlüğüne engelin bilançosu ağır: 4 yılda 20 bin 71 gözaltı