Ana SayfaDünyaTansiyon düşmüyor: Gazze’de yaşamını yitirenlerin sayısı 174’e çıktı

Tansiyon düşmüyor: Gazze’de yaşamını yitirenlerin sayısı 174’e çıktı

HABER MERKEZİ – Hamas ile İsrail ordusu arasında başlayan karşılıklı saldırılar sivil can kayıplarının yükselmesine neden oluyor. İsrail’in hava saldırısında yaşamını yitirenlerin sayısının 174’e çıktığı duyuruldu.

İsrail ordusu ile Filistinli silahlı gruplar arasındaki çatışmalar sürerken can kayıpları da artıyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı dün gece devam eden İsrail’in hava saldırıları sonucu, Gazze’de hayatını kaybedenlerin 174’e çıktığını duyurdu. Yaşamını yitirenlerden 47’sinin çocuk olduğu kaydedildi.

İsrail ordusu, dün Gazze’de AFP, Associated Press ve Al Jazeera gibi medya kuruluşlarının bürolarının bulunduğu binayı, Hamas tarafından kullanıldığını iddia ederek füzeyle yıkmıştı.

İsrail ordusu ayrıca Hamas’ın Gazze lideri Yehiyeh Sinwar’ın evini vurduklarını açıkladı. Saldırı sırasında Sinwar’ın evde olmadığı belirtiliyor.

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek, tansiyonun düşmesini istemişti.

Ancak Netanyahu, dün yaptığı açıklamada “İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonu hedeflerine ulaşmak için gerekli olduğu sürece devam edecek” dedi.

BMGK toplanıyor

Bu arada Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), İsrail ve Filistin arasında giderek artan gerilimi görüşmek için bugün toplanacak.

Toplantıya, İsrail ve Filistin temsilcilerinin yanı sıra AB’nin Ortadoğu temsilcisinin de katılması bekleniyor.
Önceki Haber
İçişleri Bakanlığı'ndan 'Kademeli Normalleşme' genelgesi
Sonraki Haber
Peker iddialarını sürdürüyor: Savcılar soruşturursa dediklerim kanıtlanır