Ana SayfaGüncel‘Erdoğan Soylu’ya televizyon yasağı koydu’ iddiası

‘Erdoğan Soylu’ya televizyon yasağı koydu’ iddiası

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MYK toplantısında, Sedat Peker’e hiçbir şekilde cevap verilmemesi emrini verdiği ve Süleyman Soylu’ya da televizyon yasağı koyduğu iddia edildi.

Gazeteci Barış Yarkadaş, KRT TV’de katıldığı “Şimdiki Zaman” programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, Sedat Peker ile ilgili çeşitli emirler verdiğini öne sürdü.

Yarkadaş, Erdoğan’ın toplantıda, Sedat Peker’e hiçbir şekilde cevap verilmemesi emrini verdiğini ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da televizyon yasağı koyduğunu iddia etti:

Şunu söyleyeyim dün AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP MYK toplantısında Sedat Peker’e hiçbir şekilde cevap verilmemesi talimatını verdi. ‘Hiç kimse Sedat Peker’e cevap vermesin’ dedi. Süleyman Soylu’nun da bundan sonra bu konuyla ilgili televizyona çıkıp konuşmasını yasakladı. Toplantının ardından da bugün AKP’nin emniyet kökenli milletvekilleri AKP’nin bir grup üst düzey yöneticisini ziyaret ederek Süleyman Soylu etrafında gelişen olaylardan dolayı duydukları rahatsızlıkları dile getirdiler.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube üzerinden yayımladığı videolarla Süleyman Soylu başta olmak üzere birçok isme önemli suç ithamlarında bulunmaya devam ediyor.
Önceki Haber
Aşılamada sıra öğretim üyeleri ve üniversite personellerine geldi
Sonraki Haber
Apartman çatılarında güvercin yetiştirmek: Zamana direnen merak ve hobi