Ana SayfaGüncel‘Tecavüzcü Musa Orhan tutuklansın’ diyen Ezgi Mola’ya dava: 2 yıl hapsi isteniyor

‘Tecavüzcü Musa Orhan tutuklansın’ diyen Ezgi Mola’ya dava: 2 yıl hapsi isteniyor

HABER MERKEZİ – İpek Er’e cinsel saldırıda bulunup intihara sürükleyen Musa Orhan’ın serbest bırakılmasına tepki gösterip, sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan oyuncu Ezgi Mola hakkında ‘hakaret’ suçlamasıyla dava açıldı.

İpek Er’e tecavüz edip, intihara sürükleyen eski uzman çavuş Musa Orhan Ağustos ayında tutuklanmış, bir hafta sonra ise serbest bırakılmıştı.

Orhan hakkında açılan davanın dünkü duruşmasında tutuklanmazken, bu duruma tepki gösterenlere soruşturma ve davalar açılıyor

Oyuncu Ezgi Mola, 20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” paylaşımında bulundu.

Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Mola hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

İddianame, Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açıldı.
Önceki Haber
Ayvalıtaş mezarı başında anıldı: Bizim arkamızda çeteler yok, korkmuyoruz
Sonraki Haber
Gazeteci Ayşe Kara hakkında 15 yıla kadar hapis istemi