Ana SayfaGüncelHDP’nin miting mesajını engelleyen Türk Telekom’a tepki

HDP’nin miting mesajını engelleyen Türk Telekom’a tepki

HABER MERKEZİ – HDP’nin, İzmir’de düzenleyeceği miting öncesi “Denizler kazanacak, faşizm kaybedecek” ifadeleri geçen katılım mesajı, “faşizm” kelimesi gerekçesiyle Türk Telekom tarafından engellendi.

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri İzmir Gündoğdu Meydanı’nda “Demokrasi için bir nefes” sloganıyla miting organize etti.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın da katılacağı miting öncesi HDP İzmir İl Örgütü, mitinge katılım çağrısı amacıyla mesaj göndermek istedi.

Telekomünikasyon şirtketi Türk Telekom, İzmir HDP il binasına yapılan saldırıda yaşamını yitiren Deniz Poyraz’ı da anan mitinge katılım mesajını, içerisinde “faşizm” ifadesi geçtiği gerekçesiyle engelledi.

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan ve konuyu gündeme getiren HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, HDP’nin mitingi düzenleyen ve katılımcılarının arasında olduğunu belirterek Türk Telekom’un uygulamasına tepki gösterdi.

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, TBMM’deki konuşmasında Türk Telekom’a tepki gösterdi:

Buradaki ‘Deniz’ hatırlarsanız, İzmir il örgütümüzde katledilmiş olan Deniz Poyraz arkadaşımızın ismidir. Bu mesajı Türk Telekom yayınlamayı reddediyor ve diyor ki: ‘Faşizm’ kelimesi nedeniyle bu mesajı yayınlamıyoruz.’ Yani sormak istiyoruz Türk Telekom’a. ‘Faşizm’ lafı sizi niye rahatsız etti? Deniz Poyraz’ı katletmiş olan bir faşist ve ırkçı zihniyeti kınamaktan, lanetlemekten, bundan niye rahatsızlık duyuyor Türk Telekom da bu mesajı yayınlamıyor? Siz Deniz Poyraz’ı katletmiş olanları mı savunuyorsunuz? O cinayeti mi savunuyorsunuz Türk Telekom? Sormak istiyoruz. Kabul edilebilir bir durum değil; düşünce ve ifade özgürlüğü açısından kabul edilebilir değil, toplantı ve gösteri yürüyüşleri açısından kabul edilebilir değil. Ya, emniyetin, valiliğin izin verdiği bir mitingin duyurusunu Türk Telekom yaptırmıyor. Kınıyoruz ve protesto ediyoruz.
Önceki Haber
MHP'li belediye personeli gazetecilere saldırdı: Olumsuz haber yapıyorsunuz
Sonraki Haber
Mevcut en güncel haber.