Ana SayfaGüncelYunanistan’da test krizi: Galatasaray dönme kararı aldı

Yunanistan’da test krizi: Galatasaray dönme kararı aldı

HABER MERKEZİ – Olympiakos maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray, yetkililerin Covid-19 testlerini kabul etmemesi ve “sergilenen kaba davranışlara tepki olarak” Atina’dan dönme kararı aldı.

Yunanistan’ın Olympiakos takımıyla oynanacak hazırlık maçı öncesi yaklaşık 2 saat havalimanında bekletilen Galatasaray kafilesi, dönüş işlemlerini başlattı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Yunan yetkililerin tüm kafileden yeniden PCR testi istemesi üzerine, yaşanan sorunun çözülemediği belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Olympiakos maçı için Atina’ya indikten sonra Yunan yetkililerin daha önce talep ettikleri tüm prosedürleri (Son 72 saat içinde PCR testi veya son 48 saat içinde rapid antijen testi, aşı sertifikaları gibi) yerine getirdiğimiz için, aralarında futbolcularımızın da bulunduğu kafilemizin bir bölümü pasaport ve test kontrol uygulamalarını geçti. Daha sonra Yunan yetkililerden biri, PCR testlerimizi kabul etmediklerini ve yeniden test olmamız gerektiğini söyleyerek hoş olmayan, küstah bir tavırla, pasaporttan geçen oyuncularımızın da takım otobüsünden inerek, iki ülke arasında PCR testlerini tanıma protokolü olmasına ve tesadüfi kişileri rastgele teste sokmak istemelerine rağmen, tüm kafilenin yeniden teste girmesini talep etti. Yaklaşık iki saatlik bir süre havalimanında bekletildikten sonra sorunun hiçbir şekilde çözülememesinden dolayı kafilemiz İstanbul’a dönüş işlemlerini başlattı.
Önceki Haber
Covid-19'da bugün: 49 can kaybı, 5 bin 404 vaka
Sonraki Haber
Mevcut en güncel haber.