Bahçeli’ye göre Kürt sorunu yok, ‘var’ diyenler namert

Bahçeli’ye göre Kürt sorunu yok, ‘var’ diyenler namert

MHP Lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun ‘Kürt sorunu’ açıklamalarıyla ilgili, “Türkiye’de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk milletiyle bir atmayan namertlerdir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kürt sorununa ilişkin açıklamalarına dair yazılı bir açıklama yayımladı.

Bahçeli, CHP’nin ‘milli güvenlik tehdidine’ dönüştüğünü iddia ederek, “CHP yönetiminin gayri milli tavır, tutum, teklif ve temennileri vahim bir noktaya dayanmış, tamiri ve telafisi neredeyse imkansız bir çizgiye kapılanmıştır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Bay Kemal ve İttifakları’ belgeselinin ilk bölümünde ‘Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz.’ sözleri, temelsiz Sezai’nin de bu çürük sözlere cevaben ‘Demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır’ mesajı kimin kimlerle beraber olduğunun itirafı ve ispatı niteliğindedir.

Kılıçdaroğlu, olmayan bir sorunu varmış gibi sunarak HDP’yle sürdürdüğü yasak ilişkiyi ve ahlaksız ortaklığı resmileştirme, kaldı ki meşrulaştırma arayışına girmiştir. CHP ile HDP arasındaki danışıklı dövüş irtibatlar, kamuoyunu sinsi bir plan dahilinde ikna çabaları ve bu sürece İP’in kurnazca ve gözcü sıfatıyla dahil olma hevesi uyanık şuur sahibi hiçbir insanımızın dikkatinden kaçmamıştır. Karşımızdaki bu rezalet ve melanet su katılmamış bir ihanet ve millet iradesine meydan okuma alçaklığıdır.

Bahçeli: HDP meşru değildir

HDP’nin meşru olmadığını ileri süren Bahçeli, “HDP, meşru bir organ değil, terör örgütü PKK’nın mazbata almış maskeli halidir. Bu yalın gerçeği bilmemek, görmemek, afişe etmemek hem ayıplı bir siyaset örneği, hem de bölücü hedeflere siperlik yapan, terörist niyetlere müsamahalı ve muhabbetle bakan terörseviciliktir” dedi.

“Türkiye’de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur” iddiasında bulunan Bahçeli, sözlerie şöyle devam etti:

Var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk milletiyle bir atmayan namertlerdir. CHP ile HDP, yedek kulübesinde ısındırılan İP ile birlikte küresel emperyalizmin dümen suyuna girmişler, bayatlamış bir senaryo kapsamında Kandil’den İmralı’ya kadar adı konulmamış bir müzakere köprüsü kurmuşlardır. Kılıçdaroğlu’nun iradesi rehin alınmış, vicdanı haczedilmiştir. CHP yönetimi, Türkiye üzerinde hesapları olan zalimlerin gözüne girmek, dikkatlerini çekmek, onların hain desteklerini alabilmek için İblisle bile ortaklığa hazır bir kıvama gelmiştir.