Başbakan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’den ortak açıklama

Başbakan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’den ortak açıklama

HABER MERKEZİ – Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli ile İstanbul’daki bombalı saldırılarını ele almak üzere Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi. Üç lider ortak açıklama yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile İstanbul saldırılarını ele almak üzere saat 10.30’da Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen ve yaklaşık 2.5 saat süren toplantı sonrası 3 lider ortak açıklama yaptı.

Yıldırım özetle şöyle konuştu:

Son zamanlarda terörle ilgili yaşanan gelişmeleri değerlendirmek için bir araya geldik. Terörle mücadele konusu Türkiye’de siyaset üstü bir konudur. Bu toplantımızda şunu bir kez daha gördük ki terörle mücadele konusu Türkiye’de siyaset üstü bir konudur ve parti görüşümüz, düşüncemiz farklı olabilir ama terörle mücadele konusunda kararlılık, gerek CHP’de gerek MHP’de gerekse de AK Parti’de devam etmektedir. Bu konuda yapılacak çalışmalar yasal düzenlemelerde genel başkanlar gerekli katkıyı sonuna kadar vereceklerini ifade etmiştir. Geniş kapsamlı değerlendirmeler yaptık. Bize önerileri oldu not aldık gayet verimli oldu.

Kılıçdaroğlu ise şöyle konuştu:

Sayın Başbakan, yaşanan terör olayları dolayısıyla bizleri bilgilendirdi, kendilerine teşekkür ederiz. Terör konusunda bütün siyasal partilerin ortak tavır takınması, teröre karşı hep birlikte mücadele etmemiz gerektiği konusunda bir uzlaşmamız oldu. Düşüncelerimizi söyledik, önerilerimizi aktardık. Türkiye, olağan bir sürece gelmeli, terör olayları bitirilmelidir. Mücadeleye kim ön ayak olacaksa ona destek veririz. Umuyoruz bu acı olaylardan kurtuluruz.

Bahçeli’nin de yaptığı açıklama şöyle:

Türkiye’de acımasızca sürdürülmek istenen terörle mücadeleyi değerlendirmek amacıyla yapılmış olan toplantı milletimizin beklentilerine cevap verebilecek olgunluk içerisinde gelişmiştir. Siyasi partiler terörle mücadelenin sürdürülmesini talep etmektedir.

[irp posts=”9867″ name=”Başbakan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile bir araya geliyor”]