CHP Erbil’e gidiyor

CHP Erbil’e gidiyor

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, bir heyetle Erbil’e gidiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında bir heyet, Irak Federe Kürdistan Bölgesi’nin (Erbil) Hewlêr kentinde kimi temaslarda bulunacak.

Dış Politika Baş Danışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Parti Meclisi üyesi Nevaf Bilek, Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken ile Enver Ömür Polat da heyette yer alacak.

CHP Basın Bürosu tarafından paylaşılan bilgilendirme notunda, heyetin Federe Kürdistan Bölgesi yönetimi, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Goran Hareketi ve Êzidî önderleriyle görüşeceği belirtildi.

Salıcı: Yapıcı katkıyı destekliyoruz

Ziyaret hakkında açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan  Salıcı, “Partimiz, Ortadoğu barışı ile ülkemizin bölgesel hak ve menfaatlerini önceleyen bir siyaset anlayışını benimsemektedir. Kuzey Irak’ta yapılacak görüşmelerde, bölge barışına katkı sunmak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı “Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı” (OBİT) kurulmasının önemine değinilecektir. Cumhuriyet Halk Partisi, komşularla diyalog kanallarımızın açık tutulmasının önemine inanarak, Ortadoğu’da suların durulması için Ana Muhalefet Partisi olarak büyük bir hassasiyet ve sorumlulukla üzerine düşen her türlü yapıcı katkıyı sunmaya devam edecektir” dedi.