Erdoğan’dan ‘af’ açıklaması: Vicdana uygun çalışmalar yapılmasını istedim

Erdoğan’dan ‘af’ açıklaması: Vicdana uygun çalışmalar yapılmasını istedim

HABER MERKEZİ – Tartışma yaratan af teklifine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arkadaşlarımızdan af tartışmasıyla uğraşmak yerine içeriği ve uygulamanın mahşeri vicdana daha uygun hale gelmesi yönünde çalışma yapmalarını istedim” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Hakim ve Savcı Kura Töreni’nde açıklamalarda bulundu.
Ülkedeki adalet mekanizmasının ‘her zamankinden daha hızlı’ hale geldiğini savunan Erdoğan, “Hakim ve savcılarımızın gayretleriyle yargı her zamankinden daha güçlü hale geldi. Davalar daha kısa sürede sonuçlandırılıyor. Milletimizin güveni giderek artıyor” dedi.
Erdoğan şunları söyledi:

“Bize şu veya bu şahsın, grubun, ekibin emrinde değil sadece ve sadece devletinin, milletinin emrinde, kanunların gösterdiği istikamette görev yapacak hakimler, savcılar, adliye personeli lazım.”

‘Af teklifi çalışmaları sürüyor’ 

MHP’nin Meclis’e taşıdığı af yasası teklifine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, ‘vicdan’ vurgusu yaptı ve şunları ifade etti:

“Kanunlarımızın uygulamasında milletimizi rahatsız eden hususların bulunduğu bir gerçektir. Son af tartışmaları bu rahatsızlığı daha da artırmıştır. Arkadaşlarıma af tartışmasıyla uğraşmak yerine içeriği mahşeri vicdana uygun çalışma yapmalarını istedim. Hakim ve savcılarımız tecrübeleriyle, akademisyenlerimiz teorik çalışmalarıyla bu sürece katkı verecektir. Nihai tasarruf Meclisimize aittir.”