Garibe Gezer’in ölümüne tanıklık ettiğini söyleyen Tepeli:  Havalandırmadaydım, gördüm

Garibe Gezer’in ölümüne tanıklık ettiğini söyleyen Tepeli: Havalandırmadaydım, gördüm

Kandıra 1 No’lu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan tutuklu Deniz Tepeli, avukat Jiyan Tosun’a gönderdiği mektupta, Garibe Gezer’in ölümüne tanıklık ettiğini bildirdi.

Kandıra 1 No’lu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan Deniz Tepeli, avukat Jiyan Tosun’a aynı cezaevinde hayatını kaybeden Garibe Gezer’in ölümü hakkında mektup gönderdi.  Mektupta Gezer’in öldürüldüğünün tanığı olduğunu ifade eden Tepeli, olayın üzerinin örtülmek istenildiğini belirtti.

‘O sırada havalandırmadaydım, gördüm ve duydum’

Tepeli’nin mektubunda şunlar yer aldı:

“Ben Garibe’nin öldürülmesine de tanığım. O sırada havalandırmadaydım, gördüm ve duydum. Fakat dün (16-12-2021) size yolladığım APS mektup, ‘Kapalı zarfla yollayamazsın. Ya açık zarfla yolla ya da vekaletin olan avukata kapalı yolla’ deyip bana iade edildi. Bu suçtur. Tam avukatlara hepimizin kapalı zarf yollama hakkımız var. Ama cinayet örtülmeye çalışılıyor. Benim tanıklığım da kritiktir. Tek gören benim. Bunu engellemeye çalışıyorlar. Bu engellenen mektubu bugün (17-12-2021) yine kapalı zarf olarak postaneye veriyorum. Konuya dair Kandıra CBS’ye suç duyurusu ve hapishane idaresine de mektubu engellemelerinin suç, göndermemizin hak olduğunu ve bu engellemeye karşı bir dilekçe yazdım, bilginiz olsun. Öte yandan Salı günü (14-12-2021) Kandıra savcısı O.H. Cengiz, cinayet-intihar dosyası için Resmiye’yi ifadeye çağırdı ama beni dahil etmemişler. Oysa ben görgü tanığıyım. 15-12-2021 tarihinde de başka bir savcı çağırdı tecavüz ve işkence dosyası için. Ben avukatı ile ya da avukatıma danıştıktan sonra ifade vereceğim dedim. Mutlaka benimle görüşün. Örtbas edilmeye çalışılıyor. Sonuna dek takipçisiyiz.”

HABER MERKEZİ