Gazeteci Gök gözaltında: Şimdi tutulduğu TEM’e bir hafta önce ifadeye gitmişti

Gazeteci Gök gözaltında: Şimdi tutulduğu TEM’e bir hafta önce ifadeye gitmişti

HABER MERKEZİ – Kemal Kurkut’un polislerce vurulduğu anları fotoğraflayan gazeteci Abdurrahman Gök yeni bir operasyon dalgası ile gözaltına alındı. Mezopotamya Ajansı Gök’ün bir hafta önce, şu an gözaltında tutulduğu Diyarbakır TEM Şubesi’ne avukatıyla birlikte ifade vermeye gittiğini ve işlemlerinin ardından serbest bırakıldığını duyurdu.


Diyarbakır merkezli başlatılan operasyon dalgasında gözaltına alınan isimlerden biri de gazeteci Abdurrahmah Gök.
2004 yılındna bu yana gazetecilik yapan Gök, dihaber editörü iken üniversite öğrencisi Kemal Kurkut’un polislerce vurulduğu anları fotoğraflamıştı.
Son operasyonda Gök’ün evine polis uzun namlulu silahlarla baskın düzenledi. Gök ve ev arkadaşını yüzükoyun yere yatırdıktan sonra evde uzun süre arama yaptı. Gök’ün evindeki eşyaları dağıtan polis, Gök’e ait bazı kitap, dergi ve gazeteci ekipmanlarına el koydu.
Defalarca evine baskın düzenlenen ve Kemal Kurkut cinayetinden sonra da evine baskın yapılan gazeteci Gök’ün, daha önceki ev baskılarında el konulmayan haber ekipmanlarına, haberlerinin yer aldığı gazete ve küpürlerine de bu kez el konulduğu öğrenildi.

Tutulduğu TEM’e bir hafta önce ifadeye gitmişti

Gök, halihazırda Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’nde tutuluyor ve “KCK/TM yapılanması”ndan suçlanıyor.
Ancak Gök, bir hafta önce yani 2 Ekim’de çağırıldığı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’ne giderek ifade vermişti.
Hakkında 2012-2014 yılları arasında açılan bir soruşturma kapsamında sorulan tüm sorulara yanıt veren Gök, ifade işlemlerinden sonra serbest bırakılmıştı.


Gazeteci ve siyasetçilere operasyon: Çok sayıda kişi gözaltında