İmamoğlu’nun Diyarbakır programı netleşti, Mızraklı’yla bir araya gelecekler

İmamoğlu’nun Diyarbakır programı netleşti, Mızraklı’yla bir araya gelecekler

HABER MERKEZİ – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı ile Cumartesi günü Diyarbakır’da bir araya gelecek. İmamoğlu ayrıca Tahir Elçi’nin mezarını da ziyaret edecek.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun Diyarbakır ve Batman’a yapacağı ziyaretin detayları belli oldu.
31 Ağustos Cumartesi günü Diyarbakır’a gelecek olan İmamoğlu’nun ilk olarak önce CHP İl Örgütü’nü ziyaret ederek, burada basın toplantısı düzenleyeceği kaydedildi.
İmamoğlu akabinde 28 Kasım 2015’te Sur ilçesindeki Dört Ayaklı Minare önünde öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin Yeniköy Mezarlığı’nda bulunan kabrini ziyaret edecek.
Bu ziyaretin ardından ise İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı ile bir araya gelecek.
İmamoğlu, Mızraklı ile görüşmenin ardından ise Batman’a geçerek, burada CHP İl Başkanı Hüseyin Yaşar’ın yeğeninin düğününe katılacak.