Tekstil imalathanesinde çıkan yangında 4 mülteci işçi hayatını kaybetti

Tekstil imalathanesinde çıkan yangında 4 mülteci işçi hayatını kaybetti

İstanbul Güngören’de tekstil malzemeleri üretilen dört katlı işyerinde yangın çıktı. Patlamaların da olduğu yangında 4 mülteci işçi hayatını kaybetti.

Sanayi Mahallesi, Sinan Paşa Sokak’ta tekstil malzemeleri üretilen 4 katlı binada saat 13.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın sırasında patlamalar yaşandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis sevk edildi. Alevler yan binaya da sıçradı. İşyerinde çalışan 6 kişi yaralandı. Ambulansa alınan yaralılar tedavi için hastaneye kaldırıldı. İmalathanede çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Valilikten açıklama

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, yangında 4 mülteci işçinin kendilerini kilitledikleri tuvalette, dumandan zehirlenerek hayatlarını kaybettikleri bilgisi yer aldı. Valilikten yapılan açıklamada, yangında dumandan etkilenen 6 işçinin hastaneye sevk edildiği hatırlatılarak, şu bilgiler paylaşıldı:

“Ayakta tedavi edilen bir işçi, saat 18.30 sıralarında Merkez Karakolunda verdiği ifadesinde, ‘Bazı çalışanların bina içerisindeki bir tuvalete girerek, yangından korunmak için kendilerini kilitlediklerini gördüğünü’ beyan etmiştir. Bu bilgi doğrultusunda yeniden başlatılan arama çalışmalarında, yabancı uyruklu 4 işçinin kendilerini kilitledikleri tuvalette, dumandan zehirlenerek hayatlarını kaybettikleri tespit edilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmış olup, işyeri sahibi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. “

 

HABER MERKEZİ