“Kalem ve hayalgücünüzle gelin”: Deli Dalgalar’ın geleneksel yılbaşı postası 2 Aralık’ta

“Kalem ve hayalgücünüzle gelin”: Deli Dalgalar’ın geleneksel yılbaşı postası 2 Aralık’ta

HABER MERKEZİ – Deli Dalgalar, gelenekselleşen ‘kartpostal şenlikleri’ni 2 Aralık’ta Kadıköy’de düzenleyeceği etkinlikle gerçekleştirecek. Hapishanelerdeki siyasi tutuklu ve hükümlülere mektup gönderme etkinliğine katılım için çağrı yapan İnisiyatif, “Gelirken yanınızda renkli kâğıt, renkli kalem ve hayal gücünüzü alın da gelin” diyor.


Hapishanelerdeki siyasi tutuklu ve hükümlülerle dayanışmaya dönük çalışmalar yürüten Dışarıda Deli Dalgalar İnisiyatifi, yılbaşı vesilesiyle cezaevlerindeki tutuklularına kitap ve kart gönderecek.
2 Aralık Pazar günü Kadıköy’de düzenlenecek etkinliğe gazeteci ve yazarlar da katılacak.
Etkinlik için bir çağrı yapan İnisiyatif, “Tüm deliler; gelirken yanınızda renkli kâğıt, renkli kalem ve hayal gücünüzü alın da gelin” diyor. Çağrı metninin tamamı şöyle:

Gelenekselleşmiş kartpostal şenliğimiz bu yıl da tüm coşkusuyla devam ediyor. Mektuplarımızla, kitaplarımızla hapishanede olanlarımızın yürek kapılarını bir kez daha çalmak için buluşuyoruz. Deliliğimize ortak olmak isteyen herkese de çağrı yapıyoruz:

Kitaplarımızın yanına iliştireceğimiz rengârenk kartpostallarımızla, özlem yüklü dileklerimizle, en önemlisi de rüzgâra yelken açmış umutlarımızla yine hücre kapılarına dayanacağız.

Tek kişilik bir hücrede kalabalık, upuzun bir halaya katılacağız… Üç kişilik bir hücrenin dördüncüsü, beşincisi, altıncısı olacağız… Ranzaya tırmanıp penceredeki parmaklıkların ellerimizi yakan soğuk demirine inat, sımsıcak türküleri ulaştıracağız yan hücreye… Martıları yoldaş edip renkli, umut dolu satırlarla koşacağız hücre duvarlarını dövmeye…

Hep birlikte boyayacağız hayalleri renklere, umutları maviye…

Tüm deliler; gelirken yanınızda renkli kâğıt, renkli kalem ve hayal gücünüzü alın da gelin.

Sesimizi çoğaltalım diye; okuduğunuz, beğendiğiniz öykü, roman, araştırma, şiir kitapları, dergiler getirmeyi de unutmayın. Belki yeni kitaplardan da göndermek istersiniz, ne güzel olur.

Her zaman olduğu gibi: kitabı olan kitabını, kitabı olmayan dayanışma ruhunu alsın da gelsin. Saz, söz, türkü de getirebilen olursa ne güzel olur…


Etkinliğin yapılacağı adres: KAYY-DER, Rasimpaşa Duatepe Sokak, No:44, Kadıköy-İstanbul