Kılıçdaroğlu: Organize kötülükle karşı karşıyayız

Kılıçdaroğlu: Organize kötülükle karşı karşıyayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı muhatap almanın yanlış olacağını söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Akli melekeleri yerinde mi ondan da ciddi endişelerim var. Bir insan ülkesine bu kadar ihanet içinde olamaz. Bir organize kötülükle karşı karşıyayız” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezi’nde ziyaret etti. İki lider görüşmenin ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Görüşmenin içeriğine dair bilgi veren Kılıçdaroğlu, “Ekonomiyi, sosyal yapıyı, gelişmeleri, dış politikayı masaya yatırdık ve görüştük” dedi.

‘Devleti yönetemiyorlar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TÜSİAD ile ilgili açıklamalarına değinen Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede yaşayan, üretim yapan, çalışan herkesin konuşmaya hakkı var. Siz konuşmayın ben konuşacağım diyor sonra dünyaya demokrasi dersi vermeye kalkıyor. Demokrasinin D’sinden dahi haberi yok. Üretim yapan insanların en büyük dertleri önlerini görememek. Beyefendi sarayın dışını görmediği için dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmeleri de izleyemiyor, bilmiyor. Kendisini aslında uyarıyorlar. ‘Ekonomi biliminin gereğini yapın’ diyorlar. Bu bile rahatsız ediyor. Devlet akılla, bilgiyle yönetilir. Ahlak vurgusu yapılıyor ona da karşı çıkıyor. Devleti yönetemiyorlar” şeklinde konuştu.

‘Organize kötülükle karşı karşıyayız’

Faiz indiriminin vatandaşa faydası olmadığını, bankaların kazandığını söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları dile getirdi:

Hangi faiz indi? Çiftçinin, esnafın, tüccarın, kredi kartı kullananların faizi indi mi? Hayır. Kimin faizi indi? Merkez Bankası, bankalara kredi açarsa onun faizi indi. Vatandaşa yansıyan bir şey yok. Kim kazanıyor? Bankalar kazanıyor. Bir avuç insana hizmet ediliyor. Faizin indiği falan yok, hayal aleminde yaşıyor bunlar. Soru sormasanız bu alanlara girmeyeceğim. Erdoğan’ı muhatap almak bile yanlış aslında. Akli melekeleri yerinde mi onda da ciddi endişelerim var. Bir insan ülkesine bu kadar ihanet içinde olamaz. Bir organize kötülükle karşı karşıyayız. 84 milyon perişan vaziyette, görmüyor bunları. Kime iyilik yapıldı? Dolayısıyla yönetilmeyen bir ülkede bir saat sonra ne olacağı kimse bilmiyor. Kalınan her günün maliyeti artıyor, onun için bir an önce sandığı getirin diyoruz. Bu millet daha fazla zulüm görmesin. İnsanlar biraz nefes alsın.

 

HABER MERKEZİ