Meclis’e 45 yeni fezleke geldi: Demirtaş ve Kılıçdaroğlu’nun dosyaları da var

Meclis’e 45 yeni fezleke geldi: Demirtaş ve Kılıçdaroğlu’nun dosyaları da var

HABER MERKEZİ – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın dosyalarının da bulunduğu 45 yeni fezleke Meclis’e geldi.

TBMM’ye milletvekillerinin yasama dokunulmazlıklarının kaldırılması için 45 yeni fezleke geldi.

Duvar’da yer alan habere göre fezlekelerden 4’ü CHP’li milletvekillerine ait. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel’in dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

40 fezleke ise 21 HDP’li milletvekiline ait. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında 6, HDP Sözcüsü Osman Baydemir hakkında 3, TBMM Başkanvekili Pervin Buldan hakkında 1 fezleke bulunuyor.

Fezlekelerin arasında MHP’den ihraç edilen Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok hakkında da hazırlanan fezleke de bulunuyor.

Tutuklu vekiller

Halkların Demokratik Partisi’nin 11 milletvekili tutuklu bulunuyor.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da dahil, partinin bir diğer eş genel başkanı olan ancak parti üyeliği ve milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ ile Ayhan Bilgen, Grup Başkanvekili İdris Baluken, Hakkari milletvekilleri Abdullah Zeydan ve Selma Irmak, Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, Muş Milletvekili Burcu Çelik, Şırnak Milletvekili Ferhat Encü ve HDP Siirt Milletvekili Besime Konca tutuklu bulunuyor.