Partisinden istifa eden Yeneroğlu’ndan AKP’li Ünal’a yanıt

Partisinden istifa eden Yeneroğlu’ndan AKP’li Ünal’a yanıt

HABER MERKEZİ – AKP’den istifa eden milletvekili Yeneroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ünal’ın açıklamalarına yanıt olarak, “Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar” dedi.


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın kendisi hakkında ithamlara yanıt verdi.
Yeneroğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim.
“Her şeyden önce MKYK AK Parti’nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir.
“Bu iddia rasyonaliteden o kadar yoksun ki, dışarda konuşup içerde söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde!
“Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar. Gözleri olup görmeyeni, kulakları olup duymayanı, dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir.”

Mahir Ünal ne demişti?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Yeneroğlu’nun istifası üzerine özetle şunları söylemişti:

“Mustafa bey benim takdir ettiğim, sevdiğim bir siyasetçiydi. ‘İdi’ diyorum bakın. Bu süreçte Mustafa Yeneroğlu bu partinin en yüksek kurulu MKYK üyesiydi.
“MKYK ayda bir toplanır. Eleştirin varsa orada dile getirirsin. Eleştirin varsa tweet atmazsın orada dile getirirsin. Siz orada bunları dile getirmeyeceksiniz…
“Bir siyasi partinin en üst kurulunda yer alan birisi medya üzerinden genel başkanıyla partisiyle konuşmaz. Zaten istifa edecekti. Giderken de bir fitil attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar? Biz istifa beklemiyoruz.”

Erdoğan istedi, Mustafa Yeneroğlu partisi AKP’den istifa etti