Tayvan’da 13 katlı binada yangın: 46 ölü

Tayvan’da 13 katlı binada yangın: 46 ölü

Tayvan’da 13 katlı binada çıkan yangında 46 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Tayvan’ın güneyinde bulunan Kaoşiong kentinde 13 katlı bir binada yangın çıktı. 46 kişi yaşamını yitirirken çok sayıda kişi de yaralandı. Hayatını kaybedenlerin sayısının artabileceği belirtiliyor.

Kaoşiong İtfaiye Dairesi yetkililerinin açıklamasına göre ekipler, yangının söndürülmesinin ardından girdikleri binada ilk etapta 9 kişinin cansız bedenini buldu. Binadaki çalışmalarını yangının söndürülmesinden saatler sonra tamamlayabilen ekiplerin 37 kişinin daha cesedini bulmasıyla yangında hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 46’ya yükseldi.

Yangından etkilenen onlarca yaralı ise hastaneye kaldırılırken bu kişilerden bazılarının durumu ağır.

Çökme tehlikesi var

Yetkililer, binanın yaklaşık 40 yaşında olduğunu ve çökme tehlikesine karşı çalışmaların oldukça yavaş ilerlediğini ifade etti. Yangının birinci katta başlayıp tüm binaya yayıldığını düşündüklerini aktaran yetkililer, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Yetkililer, binada meskenlerin bulunduğu 7. ve 11. katlarda enkazda kalanlar olabileceğini; bu nedenle yangında hayatını kaybedenlerin sayısının yükselebileceğini söyledi. Bölge sakinleri ise binada yaşayanların çoğunun yaşlılar olduğunu anlattı.

 

HABER MERKEZİ