TÜGVA: İçerden belgeleri almış bu adam, bu bile sıkıntı

TÜGVA: İçerden belgeleri almış bu adam, bu bile sıkıntı

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, vakıfları hakkında paylaşılan belgelere ilişkin “Bir kere içerden belgeleri almış bu adam, yedek yapmış ve ifşa ediyor. Yola buradan çıksak bile ne kadar sıkıntılı olduğunu görürüz” dedi.

Gazeteci Metin Cihan’ın Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) ilişkin paylaştığı belgeler tartışılmaya devam ediyor. Cihan’ın Twitter hesabı üzerinden paylaştığı belgelerde, yöneticiliğini şu an İbrahim Beşinci’nin yaptığı TÜGVA’nın, Gülen Cemaati yapılanmasında olduğu gibi kamu kurumlarını istedikleri isimler ile doldurduğu iddia ediliyor.

Bu durumu “paralel devlet yapılanması”na benzeten gazeteci Cihan, paylaştıkları bilgileri daha önce TÜGVA’da olan ama sonrasında istifa eden bir isimden gelen e-postalara dayandırıyor.

Atanmak isteyen kişilerin TÜGVA ile iletişime geçerek istediği kurumlara atanabildiğine dair belgeleri paylaşan Cihan, bu defa Yüksekova AKP İlçe Başkanlığı yapan Naci Bilici’nin kendisinden torpil ile iş isteyen bir kadına sarkıntılık yaptığı anlara ilişkin bir görüntü paylaştı.

Bilici’ye ait olduğu öne sürülen yazışmalar sosyal medya hesabında çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşıldı. Söz konusu mesajları sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Cihan, “TÜGVA ‘da kutlu yürüyüş” notunu ekledi.

TÜGVA’dan açıklama

TÜGVA’dan belgelere hem yalanlama hem de doğrulama barındıran bir yanıt geldi. TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, belgelere ilişkin Cüneyt Özdemir’in Youtube’daki canlı yayınına katılarak şu açıklamayı yaptı:

Bir kere içerden belgeleri almış bu adam, yedek yapmış ve ifşa ediyor. Yola buradan çıksak bile ne kadar sıkıntılı olduğunu görürüz. Şu anda Metin Bey’in ifşa ettiği çalışmaların bizim çalışmalarımız olduğu iddia ediliyor. Kendisinin evrakta düzenlediği yerler var, doğru bilgiler de var. Sistemimizden alınmış…Yıllar sonra ifşa eden zihniyet, bunların taktiği ve uygulaması. Biz her konuda her açıklamayı yaparız. Hiçbir konudan çekinmiyoruz. Türkiye bir hukuk devletidir. Hepsine biz varız diyoruz. Adalar konusunda kaybettikleri için her alanda saldırmaya devam edecekler.

HABER MERKEZİ