Yüksel eyleminde darp edilen Perihan Pulat polis şiddetini yargıya taşıyacak

Yüksel eyleminde darp edilen Perihan Pulat polis şiddetini yargıya taşıyacak

HABER MERKEZİ – Yüksel Caddesi’nde polis şiddeti sonucu yaralanan 75 yaşındaki Perihan Pulat, TİHV’e başvurdu. Pulat, kendisini darp eden polisler hakkında suç duyurusunda da bulunacak.


Ankara Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz” talebiyle 540 gündür eylem yapanlar, 1 Mayıs’ta (dün) bir kez daha polis şiddetiyle karşı karşıya kaldı.
“Yaşasın 1 Mayıs, Yüksel’den Taksim’e”, “İşimizi geri istiyoruz” ve “Yaşasın Yüksel direnişimiz” sloganları atan ve KHK ile işlerinden edilen Acun Karadağ, Nazan Bozkurt ve Gülnaz Bozkurt polis müdahalesi sırasında gözaltına alındı.
TOMA ve biber gazlı müdahaleye tepki gösteren 3 yurttaşı da eylemcilerle birlikte gözaltına alan polis, 75 yaşındaki Perihan Pulat’ı ise darp etti.
MA’nın haberine göre yüzünden aldığı darbe sonucu yaralanan Pulat, arkadaşları tarafından Numune Hastanesi’nin acil bölümüne kaldırıldı.
Gece boyunca tedavisi süren Perihan Pulat’ın tomografisi çekildi. Pulat’ın sağlık raporunda “Sağ frontal bölgede 5 santim şişlik, burun ucunda ekimoz ile sağ göz çevresinde ekimoz” notu düşüldü.
Sağ gözü bugün tamamen kapanan Pulat’ın, göz doktoruna göründükten sonra kendisini darp eden polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.
Öte yandan Pulat, Türkiye İnsan Hakları Vakfı’na (TİHV) da başvurarak, kendisine yönelik şiddeti belgeledi.