‘Zer’ 20 Haziran’da Atlas Sineması’nda

‘Zer’ 20 Haziran’da Atlas Sineması’nda

HABER MERKEZİ – “Zer” filmi, Hafıza Merkezi ve TMMOB işbirliği ile 20 Haziran Salı günü Atlas Sineması’nda gösterilecek.

Yönetmen Kazım Öz’ün sekizinci filmi Zer, Hafıza Merkezi ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul Şubesi işbirliği ile 20 Haziran Salı günü Atlas Sineması’nda gösterilecek.

Film gösteriminin ardından Kazım Öz ve film ekibinin katılımıyla bir de söyleşi gerçekleşecek.

Film hakkında

Zer, 1938’de Dersim acılarını yaşayanlardan olan babaannesi Zarife’nin kendisine söylediği şarkının peşinden giden Jan’ın hikâyesidir. Zarife bugüne kadar bu şarkıda kimliğini ve geçmişini saklamıştır. Kanser tedavisi için New York’a getirildiğinde birbirlerini pek de tanımayan Jan ve babaannesi, bu tedavi sırasında yakınlaşırlar ve Jan’ın hayatı değişmeye başlar. Jan babaannesinin kendisine söylediği şarkının izini sürmeye karar verir. New York’tan Dersim’e bir arayış hikâyesine çıkan Jan yolun sonunda kendisine ulaşacak mıdır? Kazım Öz bu filmi ile bir büyüme hikâyesinin en ücra köşelerinde dâhi ışık olan yerler vardır diyor. Köklerine doğru yola koyulanların hikâyesi: Zer.

[irp posts=”34358″ name=”Kazım Öz’le ‘Zer’ üzerine: Hikayeler birbirine dokunuyor, filmim Cemal Süreya’ya da bir selamdır”]


Tarih: 20 Haziran 2017 Salı
Saat: 21:00
Yer: Atlas Sineması/ Atlas Pasajı