SMA hastası Murat bebek için dayanışma konseri

SMA hastası Murat bebek için dayanışma konseri

İzmir’de gerçekleştirilecek konserde Mikail Aslan, Tara Mamedova ve Rewşan Çeliker,  gelirin bir kısmını 1 yaşındaki SMA hastası Murat Koç’un tedavisi için bağışlayacak.

Sanatçılar Mikail Aslan, Tara Mamedova ile Rewşan Çeliker, Spinal Muskuler Atrofi (SMA) TİP 1 hastası olan Murat Koç’un tedavisi için başlatılan kampanyaya destek olmak için konser verecek.

Sanatçılar, İzmir Aşık Veysel Amfi Tiyatro Salonu’nda 18 Eylül’de sahne alacak. Konserden elde edilecek gelirin bir kısmı 1 yaşındaki Murat Koç’un tedavisi için bağışlanacağı duyuruldu.

Konser bileti bu adresten temin edilebilir: biletix.com

SMA hastaları

SMA (spinal müsküler atrofi), omurilikteki motor sinir hücrelerini etkileyerek yürüme, yemek yeme ve nefes alma gibi temel kabiliyetini ortadan kaldıran ve genellikle bebek ve çocuklarda görülen bir hastalık türü.

Hastalık, özellikle bebekler için genetik ölüm nedenine sebep oluyor.

Ayrıca hastalığın tedavisi ve ilaç ücreti SSK tarafından karşılanmadığı ve ilaç ücretlerin yüksek olmasından dolayı birçok SMA hastası hayatını kaybediyor.

SMA hastalarının ailelerinin tüm taleplerine rağmen, Sağlık Bakanlığı SMA hastalarına yönelik bir yasal düzenlemesi bulunmuyor.