Akşener: Erdoğan başbakanken suyunun zehirli olduğu iddiaları ortaya atılmıştı

Akşener: Erdoğan başbakanken suyunun zehirli olduğu iddiaları ortaya atılmıştı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘siyasi cinayetler’ iddialarına yönelik, “Erdoğan başbakanken suyunun zehirli olduğu iddiaları ortaya atılmıştı ve çok üzülmüştük. O zehirleme iddiasında olanların kim olduğunu öğrenemedik, demek ki böyle şeyler oluyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı ziyaret etti.

Akşener ve Erbakan, görüşme sonrasında ortak basın toplantısı düzenledi.

Akşener, Erdoğan’ın ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Suriye’ye yönelik söylemleri hakkında, “Şahsım devleti olunca böyle oluyor. Kişisel kızgınlıklar, kişisel dostluklar, kişisel itibarın Türkiye’nin itibarının önüne geçmesi, duygusal, bipolar bir dış politika, Türkiye’yi sadece Suriye’de değil her yerde bu duruma getirdi” dedi.

Erbakan: Bataklığın içine girildi

Erbakan da konuya ilişkin, “Bir defa gömleğin ilk düğmesi değil 10 düğmesi yanlış iliklenerek geldiği için ne yapacağımızı şaşırmış bir durumdayız. Burada adeta bir bataklığın içine girildi. Şam’da namaz kılacağız derken Kilis’te de abdest bile alamayacak duruma geliyoruz, çünkü bombalar Kilis’e kadar düşüyor” açıklaması yaptı.

Akşener: Türkiye’de devlet krizi olduğunu düşünüyorum

Akşener, “Erdoğan başbakanken suyunun zehirli olduğu iddiaları ortaya atılmıştı ve çok üzülmüştük. O zehirleme iddiasında olanların kim olduğunu öğrenemedik, demek ki böyle şeyler oluyor” dedi ve şunları aktardı:

Türkiye’de devlet krizi olduğunu düşünüyorum. Bizi yönetenleri, ciddiyete davet ediyorum. Her bir cümleyi FETÖ üzerinden tanımlarsanız… Kılıçdaroğlu, bu ülkenin ana muhalefet partisinin genel başkanı. Dolayısıyla kendisine ciddi oranda böyle duyumlar geliyordur. Ciddiye alınacak oranda geliyordur ki bunu kamuoyuyla paylaşmış. Bu duyumların ciddiye alınmasının yolu, kendisine bu bilgilerin kaynağının sorulmasından geçer. Onu da yapacak olan Cumhuriyet savcılarıdır. Ciddiyet bunu gerektirir. Dedikodu yapmak, ‘FETÖ taktiği’ diyerek hafifletmeye çalışmak bir içişleri bakanına yakışmaz. Ve FETÖ meselelerini de sulandırır. Devlet ciddiyetini de biz anlatmak zorundayız ya inanamıyorum Türkiye’nin haline.

HABER MERKEZİ