Müdür yardımcısının tehdit ettiği öğretmene saldırı

Müdür yardımcısının tehdit ettiği öğretmene saldırı

Mardin Artuklu’da bir ortaokulun müdür yardımcısının, “Seni bu mahallede barındırmam” diyerek tehdit ettiği belirtilen öğretmen saldırıya uğradı.

Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Artuklu 21 Kasım Ortaokulu’nda çalışan öğretmen İbrahim Yiğit, 8 kişilik bir grubun sopalı saldırısına uğradı.

Saldırıdan çevredekilerin yardımı ile kurtulan Yiğit, hafif şekilde yaralandı.

Yiğit’in okul Müdür Yardımcısı R.S. ile aralarında okul yönetimi ile ilgili yaşanan tartışma nedeniyle olaydan önce tehdit edildiği belirtildi.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre R.S.’nin Yiğit’i olay öncesi “Burası benim mahallem. Seni burada barındırmam” diyerek tehdit etti, saldırganları da organize etti.

Saldırının ardından şikayetçi olan Yiğit, Mardin Devlet Hastanesi’nden darp raporu aldı.

Eğitim-Sen’den açıklama

Saldırıya dair Yiğit’in üyesi olduğu Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Mardin Şubesi de yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

Liyakatsız sarı sendika atıklarının okulları gönlünce bir patron edasıyla yönetmelerinin ve okullarda pervasızca hareket etmelerinin bir örneğini yaşadık. Okul müdürü O.A. ile Müdür Yardımcısı R.S.’nin Yiğit’i hedef gösterip mahalleliye linç ettirdi. Hesabı sorulacak. Eğitim Sen olarak, olayın takipçisi olacağız. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün olaya sessiz kalmasını da protesto ediyoruz.