Ana SayfaGüncelManisa’da hamile kadına şiddet uygulayan saldırgana 18.5 yıl hapis istemi

Manisa’da hamile kadına şiddet uygulayan saldırgana 18.5 yıl hapis istemi

HABER MERKEZİ – Manisa’da spor yapan Ebru Tireli’ye saldırıda bulunan Davut Kahraman hakkında 18.5 yıl hapis cezası istendi.

Mahkeme, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 4 aylık hamile olan Ebru Tireli’ye saldırarak darp eden Davut Kahraman hakkındaki iddianameyi tamamladı.

Soruşturmayı yürüten savcı araştırmasını tamamlayarak iddianameyi hazırladı.

İddianamede, Davut Kahraman  için, hamile olan Ebru Tireli’ye yönelik kasten yaralama ve hakaret suçlarından toplam 4 yıl, sonradan ortaya çıkan mağdur N.Ç.’ye yönelik hareketinden dolayı da cinsel saldırı ile hakaret suçlarından toplam 14.5 yıl hapis cezası istedi.

18.5 yıl hapis ceza istemiyle yargılanmasına başlanacak olan Kahraman’nın, iddianamede de yer alan ifadesinde, Ebru Tireli’ye yönelik saldırıyı kabul ettiği, ancak diğer suçlamaları reddettiği kaydedildi.

Savcı, üç gün tutuklu kalan Mehmet T. hakkında ise takipsizlik kararı verdi.

  Manisa’da hamile kadına şiddet uygulayan bir erkek tutuklandı

Ne olmuştu?

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde dört aylık hamile Ebru Tireli evinin yakınında bulunan bir parkta spor yaparken saldırıya uğramıştı.

Yürüyüş yapan Tireli’nin yanına giden saldırgan, “Bir daha burada yürüyüp spor yapmayacaksın” tehdidiyle ayakkabısını çıkarıp vurmaya başlamıştı.

Yüzüne aldığı darbelerle yere düşen Tireli, karnındaki bebeğini korumak için saldırgandan özür dilemek zorunda kalmıştı.

Tireli, yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

Hamileyim, ne olur vurma’ diyerek yalvardım. Ne olduğunu anlamadım. Gözü dönmüş bir şekilde bana vurmaya devam etti. Yere düştüm, başımı kaldırıma vurdum, bu kez üzerime çıkıp, yüzüme vurmaya devam başladı… Hem küfür ediyor hem de vuruyordu. Sonra birden beni bırakıp kaçtı.

Polisin soruşturması sonucu saldırganın Mehmet T. olduğu tespit edilmiş ve saldırgan gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı.

3 gün tutuklu kalan Mehmet T., ardından serbest bırakılmıştı.

Tahliye edilen Mehmet T.’nin avukatı ise, müvekkilinin arabasının olay günü evinin önünden ayrılmadığına dair kamera kaydını mahkemeye sunduklarını belirterek, “delil durumu değişikliği” dikkate alınarak müvekkilinin serbest bırakıldığını ifade etmişti.

Suçu işleyen kişinin Davut Kahraman olduğu tespit edilmiş ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Previous post
İstanbul Kürt Enstitüsü'nün kapısına 'OHAL' mührü vuruldu
Next post
Sebahat Tuncel'den yeni yıl mesajı