Ana SayfaGüncelİstanbul’da bir çocuk açık bırakılan trafoya girince yaşamını yitirdi

İstanbul’da bir çocuk açık bırakılan trafoya girince yaşamını yitirdi

HABER MERKEZİ – İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde parkta bulunan trafoya giren sekiz yaşındaki çocuk, elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İstanbul Çekmeköy’de arkadaşlarıyla saklambaç oynarken parkta bulunan trafoya saklanan 8 yaşındaki Kadir Açık, trafodaki elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

DHA’nın haberine göre olay, Çekmeköy’de bulunan çocuk parkında saat 17.00 sıralarında meydana geldi.

İddiaya göre, arkadaşlarıyla saklambaç oynayan 8 yaşındaki Kadir Açık, parkta bulunan trafoya saklandı. Trafodaki elektrik akımına kapılan çocuk bir anda yere yığıldı.

Olayı gören arkadaşları, çocuğun ailesine haber verdi. Ailesinin haber vermesi üzerine de olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Kadir Açık’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Çocuğun cenazesi Ümraniye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Baba Açık: Trafoyu, elektrik kablolarını açık bırakmışlar

Çocuğun babası Metin Açık, “8 yaşındaki çocuğum parka geliyor burada. Bu trafoyu, elektrik kablolarını açık bırakmışlar. Çocuk buraya dokunuyor. Olduğu yere yığılıyor. Bana komşular telefon etti. Buranın bir bekçisi vardı. Bekçiyi işten çıkartmışlar. Ondan sonra bu hale gelmiş burası. Vurmuşlar, kırmışlar. Buranın bir sorumlusu yok. Benim canım gitti. Bunun hesabını verecekler bana” dedi.

Olay ile ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.