Ana SayfaGüncelKılıçdaroğlu ile görüşen Kocaoğlu’ndan adaylık sinyali

Kılıçdaroğlu ile görüşen Kocaoğlu’ndan adaylık sinyali

HABER MERKEZİ – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, “Çıkan tablo adaylığımla ilgili tarihi sorumluluk yükledi” sözleriyle İzmir’de yeniden aday olabileceğini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 31 Mart’taki yerel seçimlerde İzmir’de yeniden büyükşehir belediye başkanlığına aday olabileceğini açıkladı.

Kocaoğlu’nun bu açıklaması, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ardından geldi.

Kocaoğlu, “İzmir’de çıkan tablo adaylığımla ilgili tarihi sorumluluk yükledi” dedi.

Önceden 31 Mart’taki yerel seçimlerde aday olmayacağını söylediğini hatırlatan Kocaoğlu’nun adaylık açıklaması şöyle:

“Aradan geçen 3,5 aylık süreye rağmen adayın henüz belirlenememesi, aday açıklama takvimi geciktikçe ortaya çıkan tablonun Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve dolayısıyla kentimize zarar verecek düzeye gelmesi, devletin tüm olanaklarıyla seçime hazırlanan iktidar partisinin ‘bakanlık’ yapmış İzmir adayını 27 Kasım’da açıklayıp çoktan yola koyulması ve bu tabloyla İzmir’de güç kaybı yaşayabileceğimiz gerçeği, beni ve partimize gönül vermiş milyonları endişeye düşürmektedir.

“Sayın Genel Başkanımızla bugün yaptığım ve gayet olumlu geçen görüşmede, bu kaygılarımı açıkça ifade ettim. Her zaman söylediğim gibi, önce devletim ve milletim, sonra partim için çalıştım. Hiç bir zaman gizli ajandam olmadı. Hiç bir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım.

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir’de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım” 

Gözler Genel Merkez’de

Kocaoğlu’nun açıklaması öncesinde CHP’de İzmir Büyükşehir Belediyesi için Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ismi ön plana çıkıyordu.

Aday isminin, bugün Parti Meclisi’nde netlik kazanması bekleniyor.