Ali İsmail ‘Düşlerindeki özgür dünya’nın izinde 18 Mart’ta anılacak
HABER MERKEZİ – Ali İsmail Korkmaz, doğum günü olan 18 Mart’ta sanatçıların katılımıyla ALİKEV’de düzenlenecek olan etkinlikte anılacak.
Eskişehir’de Gezi direnişi sırasında 2 Haziran 2013 tarihinde darp edilerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, ailesi tarafından onun düşlerini sürdürmek amacıyla kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nda (ALİKEV) doğum günü olan 18 Mart’ta anılacak.
Korkmaz’ın “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıkan ALİKEV tarafından her yıl gerçekleştirilen anma bu yıl ilk kez Hatay’ın Samandağ ilçesinde gerçekleştirilecek.
Anmada; Aylin Aslım, Fırat Tanış, Teoman Kumbaracıbaşı’nın yanı sıra ALİKEV Müzik Topluluğu’nu oluşturan gençler de sahne alacak.
Her yıl bir sanat dalında ve gençlere yönelik olarak gerçekleştirilen yarışma sonucunda verilen Ali İsmail Korkmaz Ödülü, bu yıl özgürlük teması ve illüstrasyon dalında yapılan yarışmaya katılan sanatçılar arasından sahibini bulacak.
Ayrıca 18 Mart Cumartesi ve 19 Mart Pazar gününü kapsayan hafta sonu boyunca ALİKEV, Samandağ Belediyesi Deniz Hızır Alanı, Defne Gençlik Merkezi ve Ekici’de bulunan Ali İsmail’in evinin önünde çocuklar ve gençler için atölye çalışmaları ve söyleşiler de düzenlenecek.
ALİKEV tarafından gerçekleştirilecek etkinliklere katılım ücretsiz. Anma programı ise şöyle:
Anma Gecesi
Tarih: 18 Mart Cumartesi
Saat: 20.00
Yer: Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Salonu
Etkinlikler
18 Mart Cumartesi – ALİKEV
13.00 Söyleşi – Sosyal Sorumluluk ve Sportif Yaşam
Önder Yılman ( ALİKEV Sportif Bağış Kampanyaları Koçu)
18 Mart Cumartesi – SAMANDAĞ- Deniz Hızır Alanı
11.00 Drama- Hamit Demir – 12.30 Ebru Atölyesi Ezgi Caymaz
14.00 Kukla Atölyesi – Adem Dağlar
15.30 Kil İşleri Atölyesi – Cem Atmaca
19 Mart Pazar – ALİKEV
14.00 Öykü Atölyesi- Semih Çelenk (13-18 Yaş Arası)
19 Mart Pazar – DEFNE BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ- Harbiye
11.00 Kil İşleri Atölyesi- Cem Atmaca
12.30 Drama- Hamit Demir – Seher Duygu Dinç
14.30 Ebru Atölyesi Ezgi Caymaz
16.00 Kukla Atölyesi Adem Dağlar
19 Mart Pazar – EKİNCİ MAHALLESİ- Ali İsmail’in Evinin Önü
11.00 Ebru Atölyesi – Ezgi Caymaz
12.30 Kukla Atölyesi – Adem Dağlar- Şafak Dağarslan
14.30 Kil İşleri Atölyesi – Cem Atmaca
16.00 Drama – Hamit Demir- Seher Duygu Dinç