Ana SayfaGüncelİstanbul’da bir parka kapı numarası verildi, üç seçmen kaydedildi

İstanbul’da bir parka kapı numarası verildi, üç seçmen kaydedildi

HABER MERKEZİ – ‘Başkanlık’ referandumuna sayılı günler kala, Üsküdar’da bulunan Doğancılar Parkı’na kayıtlı üç seçmenin olduğu ve hatta parka kapı numarası verildiği ortaya çıktı.

16 Nisan’da yapılacak olan ‘başkanlık’ referandumuna sayılı günler kala İstanbul Üsküdar’da halkın ortak kullanıma ait olan Doğancılar Parkı’nda üç kişiye ikametgâh verildiği ortaya çıktı.

Birgün’den Uğur Şahin’in haberine göre parkta kayıtlı olan, soyadları farklı üç seçmene, tebligat bile gittiği tespit edildi. Ayrıca parka kapı numarası da verildi.

Parkın bulunduğu Tunus Bağı Caddesi’nde kapı numaraları 58 ile son bulurken, parkın 1000 numara ile kaydedildiği belirlendi.

İtiraz edildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu üyesi avukat Onur Cingil, yaşanan duruma ilişkin Üsküdar İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti.

İlçe Seçim Kurulu, Cingil’in itirazını kabul ederek, üç kişinin seçmen kayıtlarını dondurdu.

Üsküdar İlçe Seçim Kurulu’nun kararında şu ifadeler yer aldı:

Ahmediye Mahalle Muhtarı ile yapılan görüşmede, 1000 numaralı adresin Doğancılar Parkı’na Kaymakamlık tarafından verildiğinin ve Doğancılar Parkı’nda sokakta yaşayan şahısların kaldığını beyan etmesi üzerine, yapılan araştırmada, ilgili şahısların orada bulunmadıklarına dair düzenlenmiş tutanağın gönderildiği görülmüştür…

İlçe seçim kurulu ayrıca, park alanının yurttaşların ortak kullanıma ait, sosyal dinlenme alanları olduğunun altını çizerek, parkların özel yaşam alanı olmadığını ve kapı numarasının 1000 olarak numaralandırılmasının da mümkün olmadığını bildirildi.

Previous post
FİLMMOR | Toz bezleri ile dünyanın penceresini temizleyen iki kadın
Next post
BİR SERGİ | 'Bilgelik Evi': Bilgi sansürü çağında halk kütüphanelerinin önemi