Ana SayfaToplumsal CinsiyetCinsel saldırı suçundan yargılanan Ümit Karan hakkında zorla getirme kararı

Cinsel saldırı suçundan yargılanan Ümit Karan hakkında zorla getirme kararı

HABER MERKEZİ – Eski futbolcu Ümit Karan hakkında ‘basit cinsel saldırı’ suçundan açılan davada 5 yıl hapsi isteniyor. Davanın ilk duruşmasına katılmayan Karan’ın, bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verildi.

Eski futbolcu Ümit Karan’a, 2015 yılında oturduğu apartmanın görevlisi kadına “Basit cinsel saldırıda” bulunduğu gerekçesi ile 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bakırköy 37. Asliye Ceza Mahkemesi, ‘delil yetersizliğinden’ Karan’ın beraatine karar verdi.

Kadının avukatı Işıl Gülümser dosyayı İstinaf Mahkemesi’ne taşıması sonucu dava yeniden görülmeye başlandı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına, müşteki kadın ve avukatı katılırken, sanık Ümit Karan ve avukatı katılmadı.

Karan hakkında zorla getirme kararı

Duruşmada söz alan kadın, “Daha önce poliste, savcılıkta ve mahkemede ifade vermiştim. İfademi tekrarlıyorum. Sanıktan şikayetçiyim” dedi.

Avukat Işıl Gülümser de davaya konu olay nedeniyle müvekkilinin psikolojisinin bozulduğunu belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme, Karan’ın duruşma günü ve saatinde hazır edilmesi için bağlı bulunduğu emniyet müdürlüğüne yazı yazılmasına karar verdi.

Sanığın bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar veren mahkeme, Karan’ın özel avukatının duruşmaları takip etmediğini gerekçe göstererek sanık için İstanbul Barosu’ndan avukat istenmesine hükmetti.

Previous post
Avrupa’da yükselen sağ: Avusturya mültecilere ‘sokağa çıkma yasağı’ getiriyor
Next post
111. gün: Açlık grevleri sürüyor, eylem 1 Mart'ta tüm cezaevlerine yayılacak