Ana SayfaToplumsal CinsiyetGörüntülerin ardından: Kızına şiddet uygulayan erkek tutuklandı

Görüntülerin ardından: Kızına şiddet uygulayan erkek tutuklandı

HABER MERKEZİ – İstanbul’da kızını şiddete maruz bırakan erkek tutuklandı. Kadın çocukluğundan itibaren hem annesinin hem de kendisinin babası tarafından şiddete maruz bırakıldığını anlattı.

İstanbul Taksim’de 19 yaşındaki bir kadının, babası Muzaffer A. tarafından şiddete maruz bırakıldığına ilişkin görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Görüntülerin ardından gelen tepkiler üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Muzaffer A. hakkında soruşturma başlatıldı.

Yürütülen soruşturma kapsamında Muzaffer A. gözaltına alındı.

Muzaffer A., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Erkek, savcılık sorgusunun ardından “Kasten yaralama’ suçundan tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Muzaffer A., çıkarıldığı mahkemece ‘Basit yaralama’ suçundan tutuklandı.

Şiddet yıllardır sürüyordu

Milliyet’e konuşan kadın ise babası tarafından yıllardır şiddete maruz bırakıldığını söyledi.

“Babam yıllardır bana şiddet uyguluyordu ama bu kadar ağır değildi. Ben küçükken anneme, daha sonra da bu şiddet bana yöneldi. Çocukluğumdan beri şiddet görüyordum. Ama gördüğüm şiddet nedeniyle bir yere şikayet edileceğini eskiden bilmiyordum o bilince sahip değildim. Bir de tamamen anne babamın eline baktığım için yapabileceğim bir şey yoktu.
Şiddet uygulama sebepleri değişebiliyor. En son görüntülerdeki şiddetin sebebi; salonun penceresinin açık kalmasıydı. Babam yağmurdan dolayı kapatmak istedi. Annem ve benim kronik astımımız var, açık kalması gerekiyordu. Daha önce de kumanda sebebiyle süpürgenin borusuyla avucuma vurup, avucumu patlatmıştı.
Sadece fiziksel şiddet vardı. Daha önce de anneme bıçak çekmişti. Videoda gördüğünüz görüntülerde Cumartesi günü yaşandı. Gördüğüm şiddet nedeniyle doktora gittiğimde doktor hastane beni karakola yönlendirdi gidip şikayetçi oldu ve 10 gün uzaklaştırma kararı verdiler.”
Previous post
Dünya Bankası'nın Türkiye büyüme beklentisi yüzde 0
Next post
Sendikalar ve meslek örgütleri: "Savaşa değil emekçiye bütçe"