Ana SayfaEkolojiMarmara Üniversitesi’nin Nişantaşı’ndaki kampüsü AVM yapılıyor

Marmara Üniversitesi’nin Nişantaşı’ndaki kampüsü AVM yapılıyor

HABER MERKEZİ – Nişantaşı’ndaki Marmara Üniversitesi arazisine rezidans ve AVM yapılması için ‘düğmeye basıldı’.

İstanbul’da yıllardır taşınması gündemde olan Marmara Üniversitesi’nin İletişim ve Diş Hekimliği fakültelerinin bulunduğu Nişantaşı Kampüsü’nün arazisine rezidans ve alışveriş merkezi (AVM) yapılacağı bildirildi.

Odatv’nin haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Nişantaşı Teşvikiye semtinde ve Ihlamur Kasrı’nın tarihi sit alanı sınırları içinde kalan kampüs için yeni bir plan hazırlayıp askıya çıkardı.

Parseller TOKİ’ye devredildi

Plan açıklama raporunda 2016 yılında Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Marmara Üniversitesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından imzalanan protokolde Marmara Üniversitesi mülkiyetinde yer alan Şişli Teşvikiye Mahallesi 405 ada 9, 14 ve 102 parsellerin TOKİ’ye devredildiği belirtildi.

Protokol kapsamında dağınık halde bulunan Marmara Üniversitesi yerleşkelerinin bir araya getirilmesi amacıyla Maltepe Küçükyalı’daki Orgeneral Kenan Evren Kışlası arazisinin, Marmara Üniversitesi’ne devredildiği hatırlatıldı.

Üniversite kampüsünün taşınması ile birlikte atıl hale gelecek ve “Riskli Yapı” kapsamına alınan yapılara yönelik planlama çalışması yapıldığı ifade edildi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Katliamın ardından Trump’ın ‘önerisi’: Öğretmenler silahlanırsa saldırıları durdurabilirler
Sonraki Haber
Orhan Pamuk: Hükümet cezalandırma ve hapse tıkma siyasetinden vazgeçmeli