Ana SayfaManşetNefret Suçu Mağduru Transları Anma etkinlikleri başladı

Nefret Suçu Mağduru Transları Anma etkinlikleri başladı

HABER MERKEZİ – Pembe Hayat’ın 12’nci kez düzenlediği 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Haftası etkinlikleri İstanbul’da başladı. İki gün sürecek olan etkinliklerde transfeminizm, TERF eleştirisi, trans görünürlüğü gibi konular tartışılacak.

Her yıl Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin öncülüğünde düzenlenen 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Haftası programı 23 Kasım (bugün) itibariyle başladı.

İki gün sürecek olan etkinliklerde, transfeminizm, trans dışlayıcı radikal feminizm (TERF) seyri ve eleştirisi, interseks hakları, Kabahatler Kanunu, trans görünürlüğü gibi konular tartışılacak.

Etkinlikler İstanbul’da çeşitli mekanlarda yapılacak.

Bu yıl 12’incisi düzenlenen etkinliklerin ilk gününde, Anahit Sahne’de Dilek İnce Nefret Suçları ile Mücadele Onur Ödülü töreni de olacak.

“Dilek İnce Nefret Suçları ile Mücadele Onur Ödülü”, Pembe Hayat’ın organize ettiği etkinlikler kapsamında her yıl nefretle ve nefret suçuyla mücadele eden bir aktiviste veriliyor.

20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Haftası, Pembe Hayat’ın Türkiye’de öncülük ettiği, nefret cinayetlerinde yaşamını yitiren transları anmak için organize edilen bir hafta.

Hafta kapsamında, transların sorunlarının konuşulduğu ve kapasite güçlendirici eğitimler düzenlenerek transların yaşamın her alanında var olmaları desteklenmekte.


Etkinlik programına ilişkin ayrıntılı bilgiyi Pembe Hayat‘ta bulabilirsiniz.
Previous post
Oxford 2019'un sözcüğünü seçti
Next post
Bağımsız Ruh Ödülleri adayları açıklandı