Ana SayfaGüncelSaldırgan eve misafir olarak gitmiş: 20 kurşun sıkmış

Saldırgan eve misafir olarak gitmiş: 20 kurşun sıkmış

HABER MERKEZİ – Konya’daki ırkçı saldırıda katledilen Yaşar Dedeoğulları’nın kuzeni Erol Şan, olaydan 10 dakika önce bir arada olduklarını belirterek, saldırganın eve misafir olarak gittikten sonra aileyi katlettiğini ve 20 kurşun sıktığını söyledi. Kadledilen ailenin avukatı ise 7 kişinin katilinin daha önceki saldırganlarla bağlantılı olduğunu belirtti.

Konya’da dün ırkçı saldırıda katledilen Dedeoğulları ailesinin yakını Erol Şan, saldırganın eve misafir olarak girdikten sonra aile bireylerini kurşun yağmuruna tuttuğunu söyledi.

Erol Şan

Olay gününe dair Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuşan Şan, şunları anlattı:

30 yıldır buradayız faşistlerin içerisindeyiz. Burada iki ay önce kavga vardı, yaralandılar. Yaşar abiye ‘evi satalım’ dedim ama ‘kesinlikle evi satmam, onlara baş eğmem’ dedi. Çok büyük bir acı, böyle bir acı yok. Bir aileyi yok etmek dünyada belki üç dört kez olur. Yaşar abi, çok iyi biriydi, hatta saldırgan eve gittiğinde Yaşar abi ile tokalaşmışlar. Kamerada tespit edilmiş. Ondan sonra Yaşar abinin sol tarafına, kalbine sıkmış, diğerlerinin de kafasına sıkmış. Kızlar da oturup kahve içiyorlarmış. Kahve içerken gidip kızların kafasına sıkmış. Kafalarına toplam 20 kurşun sıkmış.

Bu katliamı neden yaptılar? Yaşar abi ile en son olaydan önce saat 15.30’da beraberdik. Ayrıldıktan sonra olay oldu, keşke ben de gitseydim onunla. Ama bu insanlar takip edilmiş. Yaşar ve Barış buradaydı eve gittikten 10 dakika sonra olay yaşandı. Belli ki takip edilmişler.

Avukat Karabulut: Saldırganlar irtibatlı

Öte yandan katledilen Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin ön otopsi incelemesi tamamlandı.

Ailenin avukatı Abdurrahman Karabulut’un verdiği bilgiye göre, 6 kişinin bedeninde toplam 16 kurşun bulundu. 7’nci kişinin otopsi raporu ise tam olarak netleşmedi.

Başsavcı ile görüşen Karabulut, “Başsavcının dediğine göre, saldırgan daha önce saldıranlarla irtibat ve ilişki içinde. Eşgali de belirlendi” dedi.

 

 
Önceki Haber
Kamu emekçileri insanca yaşamaya yetecek bir ücret istiyor
Sonraki Haber
Konya'daki katliamla ilgili 10 gözaltı