EKK toplantısı 5 saat sürdü

EKK toplantısı 5 saat sürdü

HABER MERKEZİ – Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında gerçekleşen Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı, yaklaşık 5 saat sürdü.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü’nde toplandı.

Saat 18.15’de başlayan toplantı yaklaşık olarak beş saat sürdü.

Toplantıya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

Kamu maliyesi, bankacılık ve finans sektörü, reel sektör ve işgücü piyasasına yönelik olarak alınması gereken tedbirler kararlaştırılmış olup, teknik çalışmaların tamamlanmasını müteakip hafta içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Avrupa Birliği ile görüşmeleri devam eden Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmesine ilişkin devam eden olumlu süreç hakkında ilgili bakanlar tarafından EKK bilgilendirilmiş ve aynı doğrultuda çalışmaların hızlandırılmasına karar verilmiştir.

Kimler katıldı?

Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Veysi Kaynak; AB Bakanı Ömer Çelik; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci; Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan; Maliye Bakanı Naci Ağbal; Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, Hazine Müsteşarı Osman Çelik; Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben ve SPK Başkanı Vahdettin Ertaş.

[irp posts=”8248″ name=”EKK son iki haftada 3. kez toplanıyor”]

[irp posts=”8302″ name=”Dolar ve euro rekorlarını sürdürüyor: ‘TL’nin değer kaybının ana sebebi OHAL uygulamaları'”]