Ana SayfaDünyaAlmanya Hamas bayrağına yasak getiriyor

Almanya Hamas bayrağına yasak getiriyor

HABER MERKEZİ – Almanya’da Federal Hükümet’i oluşturan Meclis gruplarının, Hamas bayraklarının yasaklanması konusunda uzlaştığı bildirildi.

Almanya’da Federal Hükümet’i oluşturan Hristiyan Demokrat Birlik (CDU), Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ve Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) meclis gruplarının, Hamas bayraklarının yasaklanması konusunda uzlaştığı bildirildi.

Die Welt gazetesine konuşan Hristiyan Birlik Partileri (CDU ve CSU) Federal Meclis Grup Başkan Vekili Thorsten Frei, “Alman topraklarında terör örgütlerinin bayraklarının dalgalanmasına izin vermek istemiyoruz” dedi.

DW Türkçe’nin haberine göre Frei ayrıca, Alman hukuk devletinin İsrail-Hamas arasında çatışmaların yaşandığı Mayıs ayında Almanya’da düzenlenen antisemitik (Yahudi düşmanı) gösterilere “hızlı ve kararlı bir karşılık vermesi gerektiğini” söyledi.

Frei, hükümet ortaklarından SPD’nin de kendilerinin başlattığı girişimi desteklemesinden memnuniyet duyduklarını, böylece koalisyon partileri olarak Yahudi vatandaşlara açık ve net bir mesaj da vermiş olacaklarını belirtti.

Gazze’yi kontrolü altında tutan Hamas ile Almanya’da da taraftarları bulunan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi AB’nin terör ve yaptırım listesinde yer alıyor.
Önceki Haber
Veyis Ateş inkar ediyordu: Ahmet Şık kaydın bir kısmını paylaştı
Sonraki Haber
Urfa'da iki aile arasında kavga: Beş ölü