Ana SayfaGüncelVeyis Ateş inkar ediyordu: Ahmet Şık kaydın bir kısmını paylaştı

Veyis Ateş inkar ediyordu: Ahmet Şık kaydın bir kısmını paylaştı

HABER MERKEZİ – Gazeteci Ahmet Şık, Habertürk sunucusu Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçtiği belirtilen konuşmanın 2 dakikalık ses kaydını yayımladı.

Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediği belirtilen ancak bunu reddeden Veyis Ateş’e ait ses kaydının bir kısmını paylaştı.

Şık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısında bahsettiği kısmına ait ses kaydı budur” diyerek o bölümü Youtube hesabından paylaştı.

Tamamı gelince paylaşacak

Ahmet Şık, daha sonra bir paylaşım daha yaparak, “Gönül isterdi ki kaydın tamamı elimde olsaydı ama yok. Kimsenin şüphesi olmasın eğer söz verildiği gibi gönderilirse onu da yayınlarım. Kimse komplo teorileriyle açıklama yapmaya kalkmasın. Hep dediğim gibi, hakikate kendimden daha dazla saygı duymaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü gazetesinde bugün yayımlanan “Ben ikna olmadım” başlıklı yazısında ilgili kısmı şu şekilde aktardı:

Ateş’in bilmediği bir şey vardı: Sabah Korkmaz’ı arayıp varlığından emin olmak için görüşmenin kaydını dinledim. 5-8 Ocak arasında 4-5 telefon görüşmesi yapılmış. Korkmaz, 7 Ocak’ta yapıldığını söylediği 9 dakika 26 saniyelik kaydın 2 dakikalık kısmını dinletti. Ateş araba içerisinde konuşuyor. Yol ve araç sesi konuşma seslerine karışıyor.

Ateş, şöyle diyor: ‘Şu an can yanın yaralı, kızgınsın, öfkelisin, dünyaya ateşe verirsin. Bu tarafın hassasiyet duyduğu şeyi sana iletmek istiyorum.’

Ateş, kimi lobi ve kliklerden söz ediyor. Kendini hakem olarak tanıtıyor. Korkmaz, ‘Masaya sen otur benim yerime?’ diye öneriyor. Ateş ‘Nasıl istersen’ diyor ve şöyle devam ediyor:

‘Senle ilgili beklenti ve istedikleri ses çıkarmadan bir süre beklemen. ‘Samimiyetini göstersin, gerekeni yaparız (diyorlar).’ Korkmaz, ‘Samimiyetimizi nasıl göstereceğim abi?’ diye soruyor. Ateş, ‘Söz ettiğim meblağı istiyorlar’ diyor. Korkmaz, ’10 milyon Euro’yu verdiğim zaman…’ diye konuşuyor. Hızlı konuştuğu için ‘Milyon’ ifadesini yutuyor.

Montaj dedi

Ses kaydının ortaya çıkmasından sonra Twitter üzerinden açıklama yapan Veyis Ateş, kaydın montaj olduğunu savundu.
Önceki Haber
Onur Gencer'in hedefinde HDP'li birçok isim varmış
Sonraki Haber
Almanya Hamas bayrağına yasak getiriyor