Ana SayfaGüncelSedat Peker ortaya çıktı: Gözaltına alınmadım, yetkililerle karşılıklı sohbette bulunduk

Sedat Peker ortaya çıktı: Gözaltına alınmadım, yetkililerle karşılıklı sohbette bulunduk

HABER MERKEZİ – Sedat Peker, saatler süren suskunluğunun sonrasında “Dubai polisi tarafından yakalandı’’ iddialarını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla yalanladı.

Dubai’de gözaltına alındığı iddia edilen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Peker,  Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri tarafından konutundan alındığını ve sonrasında ailesinin yanına döndüğünü söyledi.

‘Karşılıklı sohbette bulunduk’

Peker, “Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk. Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler” diye belirtti.

Öğle saatlerinde yetkililerle beraber kaldığı mekandan ayrıldığını aktaran Peker şu bilgileri aktardı:

Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk. Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi.

Peker, dün bazı medya kuruluşlarında hakkında çıkan haberlere de tepki göstererek, “Aydınlık Gazetesi’nde yazan SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir” ifadelerini kullandı.

Peker, açıklamalarının devamında şunları söyledi:

Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar.
Önceki Haber
Yer altı ekonomisi
Sonraki Haber
Kobani Davası’nda reddi hakim talebine ret