Ana SayfaGüncelSedat Peker’den çarpıcı iddia: Süleyman Soylu, 15 Temmuz’dan sonra silah dağıttırdı

Sedat Peker’den çarpıcı iddia: Süleyman Soylu, 15 Temmuz’dan sonra silah dağıttırdı

HABER MERKEZİ – Sedat Peker, Süleyman Soylu’nun darbe girişimi sonrasında silah dağıttırdığını iddia etti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından silah dağıttığını iddia etti.

Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Peker, Özyurtlar şirketine ait bir araçta taşınan ve kalaşnikof olarak bilinen AK-47 piyade tüfeklerinin, İstanbul’un Balat semtinde AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Osman Tomakin’e teslim edildiğini öne sürdü:

Silahları getiren araçta Esenyurt AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdülsebur Soğanlı ve de 15 Temmuz gazisi İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı. Bu kişiye gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim. Silahlar Balat’ta Demir Kilise olarak bilinen Sveti Stefan Kilisesi’nin hizasındaki boş bir ara sokakta, gece 01:00 civarında siyah Passat’a yüklendi. O zamanki Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan şu anda İslam İşbirliği Teşkilatları gençlik kolları başkanlığını yapmaktadır.

Darbe girişimi sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Soylu’nun, TRT binasına gittiğini hatırlatan Peker, iddiasını şöyle sürdürdü:

TRT binası baskınına gittiğinde hepsinin elinde kalaşnikof marka silahlar olan birçok sivil şahıs vardı. Bu silahlar da devlet envanterine kayıtlı değil. Biraz önce anlattığım, dağılımı senin tarafından koordine edilen hiçbir silah da devlet envanterine kayıtlı değil. Senin cumhurbaşkanı olmanı planlayan arkandaki şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da bu silahları dağıtmaya neden devam ettiniz?

Yolsuzluk iddiası

Sedat Peker, İstanbul’un Esenyurt Belediyesi’nde yolsuzluk yapıldığını da iddia etti.

Bahaş Holding’in belediye ile anlaşarak 40 milyon lira değerinde hastane yaptığını belirten Peker, “Karşılığında ise bugünkü piyasa değeri 1 milyar TL olan devasa boyutlardaki Sembol Residence’ların yapıldığı arsayı hibe olarak aldılar. Yani kıymetli kardeşlerim, bizlerin en az 500 milyon TL’lik değerini çaldılar” dedi.
Önceki Haber
Covid-19'da bugün: 48 can kaybı, 5 bin 171 vaka
Sonraki Haber
Mevcut en güncel haber.