Ana SayfaGüncelCHP’li Belediye Başkanı: Yabancı uyruklu kişilerin vergilerine 10 kat zam yapacağım

CHP’li Belediye Başkanı: Yabancı uyruklu kişilerin vergilerine 10 kat zam yapacağım

HABER MERKEZİ – Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Kentte yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız” dedi.

Göreve geldikten sonra mültecilere belediye bütçesinden ayni ve nakdi yardımı kesmesiyle tepki çeken CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni bir mülteci karşıtı hamle yaptı.

Özcan, kentte yaşayan başka ülke vatandaşlarının su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıkladı.

“Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. ‘İş yeri ruhsatı vermiyorum’ diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik” diyen Özcan, “Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak” diye konuştu.

Mültecilerin gitmesini istediklerini dile getiren Özcan, “Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin” dedi.

Özcan, haftaya gerçekleştirilecek olan belediye meclisi toplantısında bu kararı alacaklarını belirtti.

Bütün yabancı uyruklu kişilere bu zammı yapacağız. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana ‘faşist’ diyecek. Hiç umurumda değil.
Önceki Haber
17 yaşındaki Gamze Açar, cinsel saldırıya maruz bırakılıp öldürülmüş
Sonraki Haber
Mevcut en güncel haber.