Ana SayfaGüncelUNICEF: Afrin’de en az 11 çocuğun öldürüldüğü bilgisini aldık

UNICEF: Afrin’de en az 11 çocuğun öldürüldüğü bilgisini aldık

HABER MERKEZİ – UNİCEF Suriye Temsilcisi Fran Equiza, Afrin’de en az 11 çocuğun yaşamını yitirdiği bilgisini aldıklarını söyledi.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Suriye Temsilcisi Fran Equiza, Türkiye’nin bombardımanı dolayısıyla Afrin’de en az 11 çocuğun yaşamını yitirdiği bilgisini aldıklarını söyledi.

Equiza, “Dünya çocuk ölümlerine karşı tepkisiz bir hale mi geldi? Bu, sormak zorunda kalacağımızı hiç de düşünmediğimiz bir soru” diyerek tepki gösterdi.

Afrin’de sivil halkın bombardımanlardan korunmak için kanton içerisindeki diğer yerleşimlere sığındığını kaydeden UNICEF temsilcisi, hali hazırda diğer bölgelerden 125 bin mültecinin kaldığı kamplara sığınanların olduğunu da belirtti.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Afrin’de operasyonun başladığı 20 Ocak’tan bu yana aralarında çocukların da olduğu en az 38 sivilin yaşamını yitirdiğini duyurmuştu.

Afrin Kantonu Sağlık Komitesi ise yaptığı açıklamada sadece dün en az 8 çocuğun yaşamını yitirdiğiniği 13 çocuğun da yaralandığını  bildirmişti.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
AKPM'de konuşan HDP'li vekil: Erdoğan seçim kampanyasına Afrin işgaliyle başladı
Sonraki Haber
'Savaşı' seyretmek – Leyli Doğan