Ana SayfaGüncelÖSYM, en az puanla üniversitelere yerleşen adayların başarı sıralamasını açıkladı

ÖSYM, en az puanla üniversitelere yerleşen adayların başarı sıralamasını açıkladı

HABER MERKEZİ – ÖSYM, son 3 yılda üniversite programlarına en az puanla yerleşen adayların başarı sıralamalarını açıkladı.

Son 3 yılda üniversite programlarına en az puanla yerleşen adayların başarı sıralamaları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı.

ÖSYM’nin internet sitesinden, 7 Ağustos’ta başlayacak 2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemleri için adaylara yardımcı olmak amacıyla yükseköğretim programlarına 2015, 2016, 2017 yıllarında en küçük puanla yerleşen adayın başarı sıralamalarına ilişkin duyuru yayımlandı.

2018-YKS’de yer alan yükseköğretim programlarına 2015, 2016 ve 2017 yıllarında en düşük puanla yerleşen adayın yaklaşık başarı sırasını gösteren tablolara “osym.gov.tr” internet adresinden erişilebilecek.

Adaylardan, bu bilgilerden yararlanırken 2018’de sınav sisteminin değiştiğini göz önünde bulundurmaları da istendi.

Söz konusu listelere BURADAN ulaşabilirsiniz.

YKS tercih kılavuzu yayımlandı

Öte yandan ÖSYM tarafından YKS kontenjan ve program klavuzu da yayımlandı. Buna göre, tercihler 7-14 Ağustos’ta alınacak.

Adaylar, tercih işlemlerini tamamladıktan sonra tercih süresinde “ais.osym.gov.tr” internet adresinden değişiklik yapabilecek.


YKS sonuçları açıklandı


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Erdoğan: İdam cezası için atacağımız adım yakın
Sonraki Haber
Dolar/TL'de tarihi zirve: Kur 5'e dayandı