Ana SayfaEkolojiAKOM’dan İstanbul’a kar uyarısı

AKOM’dan İstanbul’a kar uyarısı

HABER MERKEZİ – Afet Koordinasyon Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da fırtına şeklinde esen lodos ve şehir merkezi dışında kalacak bölgelerde hafif kar bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesindeki Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul için kar uyarısında bulundu.

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde ılık ve yağışlı havanın etkili olmaya devam ettiği aktarılan açıklamada, Çarşamba öğle saatlerinden itibaren, ‘Balkanlar üzerinden yeni bir soğuk havanın kentin genelinde etkisini göstermesinin tahmin edildiği belirtildi.

Güneyli yönlerden (Lodos) fırtına şeklinde esen 30-65km/s aralığında hızla esen rüzgârın yarın öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlere dönmesi ve şiddetini daha da arttırarak (50-80km/s) etkili olması bekleniyor. Kuzeyden taşınacak soğuk havanın etkisiyle halihazırda 15°C olan sıcaklıklar, 8 ile 12 °C birden azalarak kış değerlerine gerileyecek.

Çarşamba öğle saatlerinden itibaren kentin batı bölgelerinden başlayarak hızla soğuyan hava nedeni ile yağışların il genelinde karla karışık yağmur, şehir merkezi dışında kalan kesimlerde (Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos vb.) ise hafif kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Açıklamada ayrıca, mevcut tahminlerin aksine sıcaklıkların 2-3 derece daha fazla azalması ihtimaline yer verilirken, böyle bir durumda yağışların şehir merkezinde kara dönüşebileceği belirtildi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Kütahya’daki Surp Toros Kilisesi yok edildi
Sonraki Haber
Alevilerin evlerinin işaretlenmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı