Ana SayfaGüncelSaldırganın kimliği belirlendi: Suriye’den çekilmiş silahlı fotoğrafları var

Saldırganın kimliği belirlendi: Suriye’den çekilmiş silahlı fotoğrafları var

HABER MERKEZİ – HDP’nin İzmir’deki il binasını basarak parti üyesi Deniz Poyraz’ı silahla vurarak öldüren saldırganın kimliği ortaya çıktı. HDP Milletvekili Tayip Temel, Suriye’den silahlı fotoğraf paylaşan Onur Gencer adlı saldırganın SADAT üyesi olduğunu öne sürdü.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Binası’na bugün öğlen saatlerinde saldıran bir kişi, içerideki parti üyesi Deniz Poyraz’ı silahla vurarak öldürdü, binayı ateşe verme girişiminde bulundu.

Gözaltına alınan şahsın kimliğine ilişkin bilgiler de ortaya çıktı.

İzmir Valiliği’nin istifa eden bir sağlık çalışanı olarak duyurduğu saldırganın Onur Gencer olduğu öğrenildi.

Instagram hesabından Suriye’nin Minbiç ve Halep kentlerinde silahlı fotoğraflar paylaşan Gencer’in, Türkiye’ye geldiğinde bunları “görevden dönüş” diyerek yayımlaması dikkat çekti.

Konuya ilişkin Gazete Karınca’ya konuşan HDP’nin Basından Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel, saldırıya ilişkin kritik iddialarda bulundu.

Ellerinde, 3 kişinin binaya girdiğine ilişkin bir bilginin olduğunu belirten Temel, “Suriye’de cephelerde fotoğrafları çıkan bu şahıs sıradan biri değil. Bizzat bu tür işler için eğitilmiş SADAT üyesidir” iddiasında bulundu.

Saldırının bireysel bir olaymış gibi yansıtılmaya çalışıldığını ifade eden Temel, buna karşı çıktıklarını ifade ederek “Bu kirli ağın arkasındaki güçler açığa çıkarılmalı ve yetkililer istifa etmelidir” dedi.

Temel, tüm binaları önünde her zaman çok sayıda polisin olduğunu belirterek, buna rağmen saldırının gerçekleşmesine tepki gösterdi.

Tehdit etmiş

Bu arada Onur Gencer’in sık sık intikam temalı paylaşımlar yaptığı ve son olarak küfür dolu paylaşımlarla “Kan kusturacağım hepinize” tehditleri yaptığına ilişkin görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.
Önceki Haber
Merkez Bankası, politika faizini sabit tuttu
Sonraki Haber
Mevcut en güncel haber.